Kongresszus és kormány körlevél 2.0 - 2020. 09
Sziasztok!
Pár percen múlt, de Huba elfogadta a barátjelölést, szóval indítok is egy új körlevelet, ebben már mindenki benne van. Az előző körlevelet törölhetitek is akár, ide bemásolom a tartalmát.
eMagyar Kongresszus to Zoleeka and 42 more people | 45 minutes ago#88234834
Kedves képviselők és kormánytagok!
Ez a körlevél szolgál a kongresszus és a kormány közötti direkt kapcsolattartásra.
Sajnos Weisz Manfred Huba hiányzik, mert ő nem igazolta vissza a barátfelkérést mostanáig. Reméljük minél előbb előkerül. Gondolom tisztában vagytok a jelenlegi szituációval (román támadás lehetősége stb.), ezért WasssDorong kérésére elindítom hiányosan is a körlevelet, tovább sajnos most nem tudunk várni.
Kérném akkor WasssDorongot, hogy számoljon be a jelenlegi helyzetről a kongresszusnak!
Jó munkát és eredményes ciklust kívánok mindenkinek!
Zoleeka,
Kommunikációért felelős államtitkár
heroine17 to Zoleeka and 42 more people | 35 minutes ago#88234863
Sziasztok,
Köszi Zoleeka, hogy elindítottad, üdv a kongatagoknak.
H.
Soma2266 to Zoleeka and 42 more people | 34 minutes ago#88234871
Sziasztok! Sikeres hónapot mindenkinek!
szpalika to Zoleeka and 42 more people | 30 minutes ago#88234883
Háát... sikeres hónapot és túlélést az országnak?
🙂
WasssDorong to Zoleeka and 42 more people | 27 minutes ago#88234895
A helyzet gyors vazolasa: A romik eszlelve a törökök eltűnését a teruleteinkrol azonnal NEt adtak ránk. A romi NE kb 2 óra múlva zár, de addigra valószínűleg MIND a 6 darab határregio barátságos ország kezére játszunk át, hogy ne tudjanak területeket foglalni tőlünk. WTDT szlovén foglalta el, most zajlik Székesfehérvár elleni tamadasuk sajnos azt a régiót is át kell adnunk hisz északról is hatarosak vagyunk a romikkal. Eszék felszabaditasa után a horvátok bevonulnak Szegdre, hogy keletről zarjon. Debrecent a franciák veszik át, míg nemsokára indul az utolsó határos régió (Budapest) elleni brazil támadás. Menet közben kértem magunkra szlovák NEt, hogy amint lehetséges AZONNAL vissza tudjuk foglalni Pozsonyt.
NAGYON figyeljetek a brazilok budapesti csatajara valószínűleg ott is megprobal az asteri/romi keresztbe tenni. Amint kizarjuk a romi támadás lehetőséget megprobalunk atrendezodni, de MUSZÁJ lesz MINIMUM 2 szövetség országot a területeinken tartani. Elofordulhat, hogy a romi leszavazza az NE-t és a franciákat fogja támadni épp ezért kértem a franciákat, hogy a romi törvények (maki DOW és magyar NE) lejárta előtt adjon a romanokra NEt, hogy náluk legyen a kezdeményezés és tudjuk őket atkoltoztetni NGP bol... No egyelőre ennyi... Bármi kérdés/javaslat van szívesen veszem.
Elnézést kérek a késsésért, és a kellemetlenségért.
Bocsi, akkor én is ismétlek, mert szerintem fontos!
___
Köszönjük a körlevelet és az Elnök beszámolóját! Látjuk, hogy fontos katonai manőverekre kell figyelnünk, de hadd vázoljam gyorsan én is 4 pontban, hogy mi az, ami szerintem fontos, most, a Kongresszus számára!
1. Elnökválasztás. (Egy név mindenkitől, gyorsan, hogy ne essünk abba a szégyenbe, mint múlt hónapban is!)
2. Aki tudja, linkelje be az érvényes Házszabályt! (Állítólag k.bálint-féle él, nekem csak tervezet van tőle)
3. Kíváncsi vagyok a T.tagság véleményére, mennyire tartja elfogadhatónak a körlevél ORG-ból történő indítását?
4. Úgyszint mennyire elfogadható, hogy esetleg nem kongatag indítja a levelet? (Utóbbi két kérdés is lehetőleg igen-nem válasz)
Szóval akkor, hogy elkeruljuk a román háborút a hét eredeti régió + Pozsony bol hetet elfoglaltatunk a szövetséggel. Csak én érzem ezt ironikusnak és a gyávaság csúcsának?
Üdv!
Jó munkát mindenkinek!
Javaslatom:
Konga elnöke: Zoleeka
Konga elnök helyettese: szemi
Wwenigma a kormánytagok feladata itt a tájékoztatás. Ha nincs miről tájékoztass hallgass és ne személyeskedj. A politikai jogok gyakorlása és a felszolalasi jog nem sebzéshez kötött.
Mivel a körlevelet elindítottad és tudsz minket képviselni a kormány mellett/szemben, továbbá a legkisebb frakciót képviseled (ezt a gesztust megtehetik felétek a nagy pártok), szerintem, erre a hónapra nyugodtan elvállalhatod, aztán levonod a következtetéseket, lesz tapasztalatod, és a következő ciklust meg majd meglátják az akkoriak.
Org nálad, Kongresszusi Közlönyt kiadni tudsz, próbáld ki magad a tisztségben.
Luci válaszolva a kérdésedre:
A legiprogram és a kormánymű Kám alatt nagyon sok csatát volt lehetőségem látni, sebzeseket figyelni.
El kell fogadnunk, ha tetszik, ha nem, hogy jelenlegi állapotban a román-szerb párosnál gyengébbek vagyunk.
Sőt mivel sajnos a teljes lakossagunk (erősebbek, gyengébbek) nem eléggé aktív, így azon kívül, hogy több tartalékkal és több legenddel, tankkal, emberrel rendelkeznek esélyünk sincs sikerrel megvívni a háborút. (1-1 csatát nyerhetünk, de utána az aktív embereink nagyrésze kifogy, így a következő csatában már nem fog tudni egyedül ütni 10 másik helyett.)
Ezen kellene változtatni, de ahhoz pedig baromi sok tőke kellene.
Akkor sincs ennek értelme, nyolcbol hét régiót feladni
Nem az, hogy egy régión csücsülünk. Szövetségesek hatarzar helyett bele is allhatnanak a romanokba. Helytarto ur?
En egy lehetseges megoldast latok, amihez viszont tervezes es jo koordinacio kell.
Megprobalni eltakaritani a romikat a kornyekunkrol, ertem ezalatt Ausztriat es a Felvideket. Persze barmikor visszajohetnek, de legalabb visszavaghatnank..
Ja es udvozlok mindenkit es eredmenyes munkat kivanok.
Beadtam egy utalast, probaljuk tovabbra is porgetni a kiutalasokat amig van kongank.
Üdvözlök mindenkit, és jó munkát kívánok!
1. kongaelnök: szemi
3. A körlevél ORG-ból történő indítását továbbra sem támogatom. Indítsa a kongaelnök, amint megválasztják, addig is ideiglenesen működhet ez a mostani a hadügyi helyzetre tekintettel.
4. Nem fogadom el, hogy nem kongatag indítsa a körlevelet.
Szintén zenész. Konga körlevél indítója és benne a konga belső ügyeinek (pl. körleveles szavazások) lebonyolítója kongatag legyen. Egyébként az is. Előzőleg Goobee is az volt.
Ugyanakkor, aki a kongakörlevél indítója (elnök?) őt kérjük fel legalább 2-hetente 1 tájékoztató Közlöny kiadására (nem csak annyiban, hogy kiket választottak meg honnan, az publikus az election oldalon, hanem írjon pár szót a vitákról, ha egyes kérdésekben valós érvek ütköznek, akkor azokról, a szavazások eredményéről). Hogyan kérhetnénk számon a kormányt közlönyök tekintetében, ha mi sem tájékoztatunk?
Erről mit gondoltok?
A korában bevezetett "konga-körlevél közlönyben megjelentetése" témában az előző ciklus körlevelének publikálását kérném. Köszönöm.
Valaki adjon be a romikra egy NE-t.
Ne kormánytag... Azt szeretném, ha PARTIZÁN akciónak tűnne...
A ROMI NE-re senki ne szavazzon!!! En szavaztam egy NEM-el, hogy lassa a romi, hogy csak egy kosza javaslat.... de ha minden ugy alakul, ahogy szeretnem, akkor holnap reggel meg kell szavazni...DE CSAK reggel!!!
A celja a dolognak, hogy a romikat kiuzzuk Felvidekrol ...espedig holnaputan (szombat) EJSZAKA az ANDES segitsegevel!
Azt javaslom, tisztázzuk, hogy milyen lehetőségei vannak a kormánynak a kongresszusi körlevélben. És aztán ugyanezt tartsuk be a konga részéről a kormánnyal szemben.
Például nem kérhetnek ők tőlünk közlönyt - és mi sem fogunk kérni tőlük közlönyt.
Én benne vagyok. Ti?
A kormány is csinál valamit, amit akar - mi is csinálunk valamit, amit akarunk. Megmarad a szuverenitás, nem szólunk bele a másik hatalmi ág munkájába. És nem is várunk el a másiktól semmit, sem együttműködést, sem kommunikációt, semmit. Ez még a leghangosabb kiegyezés-ellenzők igényeit is kielégítheti talán. Ha a végén valami elb*szódik, majd mutogatunk a másikra. Hm?
Economisto szépen felsorolta publikban: a kormányban szinte minden párt képviselteti magát. Ha ők ott tudnak normálisan együttműködni, talán mi is tudunk velük, nem akkora trükk ez.
Egyébként köszi Heroine, úgy tűnik, maga Zoleeka sem szeretné felvállalni a kongresszus elnökségét. Elfogadható. Ez esetben viszont, úgy gondolom, az ORG kerüljön tőle a Tisztelt Ház által megválasztott Konga Elnökhöz. Ha semmi egyebet nem csinál vele, mint körlevelet indít, akkor ez már a mi felelősségünk, a kongresszusé.
+
Szeretném kérni az előző havi kongresszusi körlevelEK publikálását.
Köszönöm.
+
GTopi (köszönjük) elindította a Konga Elnökére a szavazást, 11 órája.
A 24 órás szabály értelmében, javaslom, minden képviselőtársam szavazzon, egy névvel, vagy az eddig egyetlen aspiráns szemi támogatásával.
A romi NEre kerem senki ne szavazzon, majd holnap kora reggel kellene...KERDESEM lesz itt legalabb 3 ember holnap reggel 6 orakor???
erepublik.com/en/main/law/Hungary/237279
Én abban az esetben tudom csak vállalni a kongaelnökséget, ha szemi nem vállalja, más nem jelentkezik és engem el tudtok fogadni. Ezért jó lenne, ha szemi tisztázná, ebben az esetben rá adom a voksomat. Illetve bejelentkezhet más is a pozícióra.
Körlevelek publikálása: nekem nem tiszta, hogy az előző havit kinek kéne kiadni. De a publikálással egyetértek.
Akinél az org - őnála a közlöny. Kiadhatja bárki partizánba', de nyilván közlönyben official.
Hanem.
Ez egy játék. Azt tanácsolom, ne vállald csak azért, mert úgy érzed ez valamilyen elvárás. Majd leszel elnök a következő ciklusban, legalább megnézed addig, hogyan csinálja ezt egy rutinos konga Elnök.
Megkerestem szemit is és Zoleekát is privátban, de egyik sem lelkesedett a kongaelnökségért, más eddig pedig nem jelentkezett, ill. nem volt jelölve. Mit tegyünk, győzködjük tovább őket, míg egyikük kötélnek áll? Amúgy Zoli már egy részét megtette az elnök feladatának: elindította a levelet. Szerintem folytathatná.
GTopi +1
Zoleeka: akkor vállald, ha szeretnéd is csinálni, nem csak "jobb híján".
Ebben van nem kevés konfliktus-esély, ugyanakkor több újonc elnök is jól vette korábban az akadályokat (pl. k.balint volt nagyon lelkes), sok mindent ki lehet belőle hozni (pl. közlönyökben tájékoztatni a lakosságot, és megmutatni, hogy a konga nem csak gittegylet 5-5 goldért, hanem őket képviselő valódi intézmény).
"Például nem kérhetnek ők tőlünk közlönyt - és mi sem fogunk kérni tőlük közlönyt.
Én benne vagyok. Ti?"
Mi nem felelunk a kormányba nincs felettunk ellenőrzési joga , igy nem kerhetik hogy mit tegyünk.
A kormány felel a kongresszusnak igy mi kerhetjuk oket közlöny kiadasara.
Feladnad egy ellenorzesi jogunkat azert hogy ők feladjak a nemletezo jogukat.
Normális vagy? A kormány kérte ezt tőled vagy ekkora kongatapasztalattal ennyi a tudasod?
Helyes, akkor egyetértünk. Nem kérhetik tőlünk.
A kormány ugyanakkor partnere a kongresszusnak, nem kiszolgálója.
Ugyanúgy szuverén, külön választáson nyerik el a pozíciójukat, mint a kongresszus.
Már miért kellene nekünk felelnie? Nem mi választottuk, hanem a szavazók. A kongresszus sem felel kormánynak, nem ők választottak minket, hanem a szavazók. Mind a szavazóknak felelünk.
Milyen ellenőrzési jogot adnánk fel? Fejtsd ki. Kész vagyok elfogadni a liberális demokratikus érveidet, ha elmondod, ezek hogyan jelennek meg a játékban.
A kongresszus önálló hatalmi ág, törvények megszavazásával tudjuk kontrollálni a kormányt, de egyébként nem nekünk van alárendelve.
---
Felteszem, ismered a házszabályt, ezért a személyeskedő kommentedet szándékosan így fogalmaztad meg. Megkérlek, a továbbiakban tartózkodj ettől a stílustól. Avagy, ha nem vagy tisztában a szabályzattal, akkor nézz utána.
Sürgősen!
Milyen gyorsan változott a véleményed...
Ha a kormány nem nekünk van alárendelve, akkor a bizalmatlansági indítvány egy álom?
Soma: 2 körlevél van ugyan, de a különbség csak annyi, hogy az előzőből kimaradt Huba. A kormánytagok egy része a múlt havi első körlevélből maradt ki.
Egyébként azért (lenne) fontos egyszer s mindenkorra tisztázni ezeket a kérdéseket (ki indít, mikor indít, ki van benne, miről hogy szavazunk...), hogy ne legyen minden hónapban újra téma. És tudjunk lényegi dolgokkal foglalkozni. Mert így már tényleg gumicsont...
Amúgy szerintem a kormány az elnök "bandája", így neki van "alárendelve". A konga és az elnök párhuzamos hatalmi ágak, azzal, hogy az aktuális elnököt a konga rendkívüli esetben leválthatja. De az elnökség ezzel nem szűnik meg, csak a második helyezett lép be a helyére. Mind az elnököt (közvetlenül), mind a kongát (közvetetten) a nép (itt: játékosok) választják demokratikusan.
Ez a körlevél meg az összes szereplő közötti párbeszédet kéne megvalósítsa, bár néha úgy tűnik, ez is csak álom...
HOLNAP EJSZAKARA (ejfel utan egy kicsivel...pontos elorejelzes holnap este) keszuljetek, tamadjuk a romikat, ha minden klappol!!!...estere mindenki KICSI-NAGY legyen csore toltve!!!
Szavazás és vélemény-nyilvánítás van az alábbi kérdésekben:
1. Elnökválasztás. (Egy név mindenkitől, gyorsan, hogy ne essünk abba a szégyenbe, mint múlt hónapban is!)
2. Aki tudja, linkelje be az érvényes Házszabályt! (Állítólag k.bálint-féle él, nekem csak tervezet van tőle)
3. Kíváncsi vagyok a T.tagság véleményére, mennyire tartja elfogadhatónak a körlevél ORG-ból történő indítását?
4. Úgyszint mennyire elfogadható, hogy esetleg nem kongatag indítja a levelet? (Utóbbi két kérdés is lehetőleg igen-nem válasz)
A szavazásból - hogy legyen némi rend - már csak 2 óra van hátra!
1. Mivel Mikrobi vállalt feladatot, ezért én őt támogatom.
3. igen. Szerintem jobb ha az ORG inditja mint egy magánszemély, nem az a lényeg, hogy ki inditsa ugyanis, hanem hogy legyen, ORG-nál ez több ember is lehet.
4. igen. Pont ezért szerintem lehet kormánytag is.
Szemit támogatom Mikrobi alkalmatlan a feladatra, több képviselőtársát letiltotta
Kérek KETTŐ azaz KETTŐ IGEN t... Kérlek csak kettőt... Kormanytagok ne szavazzanak!!!
erepublik.com/en/main/law/Hungary/237279
3. Tartozkodom
4. Nem
Van 2 igen alljatok le
1. szemi
2. Nem tudok ennél újabbról: https://docs.google.com/document/d/1MCNTmYYGgBgeVG4CK2Xc3PdXF33IwkmYK69Cd_qAKco/edit
3. igen (Felőlem indíthat org is, de csak kongatagok és az elnök legyen benne, az elnök majd tájékoztatja a kormánytagjait a konga döntéseiről. A kormánytagoknak semmi keresnivalója a kongakörlevélben, nem a nép választotta őket közvetlenül. Körlevél indítás és kongaelnök választás után az org kerüljön mindig az aktuális, megválasztott kongaelnökhöz.)
4. nem (Ha nem org, akkor csak képviselő indítson)
"f***
Szavad meghallgatásra talált.
.
Szólott az elnök: Holnap hajnalban megtámadjuk a románokat. Összefogva, együtt."
Ez közben publikus információ lett, hogy a játékostárs kiírta nyilvános cikk alá, ahol a román hunkaka is ott van?
---
1. Zoleeka, ha vállalja, fentebb olvastuk, sem ő, sem szemi nem lelkesedik a feladatért, Mikrobi pedig elvállalja
2. Cikk a házszabályról:
erepublik.com/en/article/2712365
(állítólag)
3. IGEN
4. NEM
---
Házszabály el lett fogadva, annak pontjait kéretik betartani.
A szabály nem ismerete elvileg nem jogosít fel a szabály be nem tartására, de íme, itt a jelenleg érvényes, ne érje szó a Tisztelt Ház elejét.
Az impeachment nem:
- a kormány ellenőrzése
- a kormány alárendelése
hanem:
- egy végső eszköz egy rossz helyzet megoldására.
Nem érdemes keverni. Legfeljebb akkor Damoklész kardja, ha a neki nem tetsző elnököt (esetleg most éppen?) a kongresszusi többség naponta 2x fenyíti vele.
GTopi - k.balint nem írta át azt a rész, na bumm, viszont a cikkben már jelzi, hogy 100%, hogy át fog menni, illetve a cikke végén tényként le is írja, hogy ez a házszabály. Veled is beszéltünk a témában a cikk alatt.
Egyébként pedig:
"k.balint
Akkor lesz még jobb a házszabály, ha mindenki beleteszi a részét. Hosszútávon ez a házszabály nem egy házelnök vagy 1-2 ember érdeke. Ha jól működik, akkor a stílusváltozás a kongán kívül is megtörténhet. Ez az egész közösség érdeke, és ezáltal az egész közösség munkája benne lesz."
Mi meg elfogadtuk, úgy emlékszem.
Sőt, voltak módosítások, amiket pedig ő fogadott el tőlünk. A 40 képviselőből összesen 4-5-en tettünk javaslatot, a többieket nem különösebben érdekelte a téma, pedig az egy durva konga körlevél volt, és éppen emiatt (is) lett fontos egy valid házszabály.
DoA - igen, pontosan ez a cikk és a beszélgetésünk maradt meg bennem is! Aztán abbamaradt a kommunikáció, bennem a hiányérzet, a házszabályban a "Tervezet" szó maradt. És akárhányszor olvasom, mindig úgy érzem, sok minden hiányzik.
Más. Miközben letelik a 24 óra és számolgatom a szavazatokat, ezt aikerült összehoznom: erepublik.com/en/article/2722847
Igen, sok minden hiányzik belőle, lehetne duzzasztani - ha emlékszünk, Fogarasi (szegény) jogászként fogalmazott meg olyan eAlkotmányt, hogy csak pislogtunk.
Köszi a cikket és az elnökválasztás figyelését.
Sajnálom, hogy akkor épp nem voltam kongatag. Lettek volna javaslataim a Házszabályba.
Tehát a szavazás állása:
1. szemi 9, Zoleeka 3, Mikrobi 1 szavazat.
2. Van érvényes házszabályunk (kicsit hiányos), link fent. Tessék olvasgatni, és javaslatokat tenni a pontosításra!
3. 7 Igen, 2 Nem, 2 tartózkodással elfogadhatónak tartjuk az ORG-ból való körlevél indítást
4. 10 Nem, 2 Igen és 1 tartózkodással elutasítjuk, hogy a körlevél indítója kongresszuson kívüli személy legyen!
Sajnálom, hogy ilyen kevesen szavaztak.
No akkor a vicces jelölt kedvéért javaslat a házszabályba: Csak az lehet kongaelnök aki legalább a szavazatok 50%-át megkapta. Ha nincs meg legalább az 50% akkor újabb szavazást kell kiírni.
GTopi - köszönjük. (a "konga és kormány" témában egyetértünk)
Kongaelnök tehát szemi, ("Megkerestem szemit is és Zoleekát is privátban, de egyik sem lelkesedett a kongaelnökségért"), megváltozott a véleménye, megválasztható?
Ha igen, akkor legtöbb szavazattal ő meg is lett választva, 40 képviselőből 9 vokssal. Arról, hogy a kongát nem érdekli a téma, nem ő tehet.
Házszabályt a másik körlevélben beszéljük ki, Kheodum javaslata megfontolandó. Egyúttal el kellene dönteni, hogy a szépen összerakott házelnöki feladatkört elvárjuk-e a konga elnökétől, vagy szerepe mindössze a levélindítás?
+
A románok elleni valós támadás már publikus információ?
North-Eastern Thailand (Magyaro) 1/10 -RH medál- repjeggyel utazzatok oda támogatni és vissza is.
Ki harsogta telegrammon?
Wwenigma! Kiszivarogtatta valaki a tervet? Tudsz valamit? Ki volt az?
Luci:
Ebbe a cikkben - fsb1000 megjegyzését olvasd el.
erepublik.com/hu/article/2722835
Lehet ezen kivűl is írta valaki valahol.
Szándékosan nem volt kiírva országfalra, közlönybe. (Többször fordult már elő, hogyha valami oda kiment, akkor tudtak róla.)
Attól függetlenül hogy nem tartom a legjobb dolognak igy kibeszélni teljesen nyiltan ami elhangzik egy ellenőrzött és zárt - tudjuk kik vannak benne nyilvanvaloan - telegramm szobában, szerintem valamennyire ki lehet találni a mozgásokból mit akar a másik. Persze egy ártalmatlan megjegyzéssel is lehet károkat okozni, de véleményem szerint ez nem ebből a célból került kiirasra általa. Persze lehet tévedek.
Nos visszavonom, szerintem nem átgondolatlan megjegyzés volt ott és ahol nyilvánosan megtörtént. Hadügyi dolgok innen véleményem szerint ne jussanak a tudomására illetve részünkről TG-n ugyanez, a tőle mentes csoportban beszéljük meg maximum.
Akkor (most) rögzítsük a történet kronológiáját:
1. Elnök (kormány) eldönti a románok elleni támadást,
2. a kormány megkéri a kongát: egy képviselő adja be a NE-t, majd a kormány ezt a külpolitikában úgy kommunikálja, mintha kósza partizánakció lenne, akadt már elég troll-NE a történelemben,
3. szavazattartás kérése, illetve készülés a NE utolsó pillanatokban történő megszavazására,
4. ez nyilvánvalóan egy bizalmas információ, a Kongresszus így is kezeli,
5. egy cikk alatt publikus felületen egy bennfentes(kedő) játékos kiírja az általa korábban antidemokratikusnak és kongresszus-rombolónak címzett elnök valódi tervét,
6. ezen cikk alatt román troll kommentel, sőt, a bennfenteskedő játékos kommentjét is vote-olja, egyébként is nyilvánvalóan olvassa az ellenség,
7. a szavazás megtörténik, csata elindul, Burgi, hajrá, magyar-román, epic, ne meneküljünk, üssünk, éles háború, mindenki erre vágyott, morál, nem TW, stb.
8. a csatában (amelyet simán elbukunk) a bennfenteskedő packos tank nem jelenik meg (a tisztesség kedvéért: román oldalon sem),
9. történet vége.
Kihagytam valamit?
Javaslom, a jövőben:
- vagy ne tervezzünk ilyen trükkös lépéseket, mert valaki úgyis rohan majd tájékoztatni az egész világot
- vagy tartsuk TÉNYLEG titokban.
Indítható felkelés(RW) Szegeden.
Utazz Horvátország Southern Great Plain régiójába és támogasd a felkelést.
Felszabadítjuk, tehát RH medál+5 arany jut a támogatóknak.
6/10
Olyat lehetne hogy a kongakörlevélben Mikrobi képviselő úr a házszabály értelmében tartózkodjon "bármelyik másik játékos nevének gúnyos eltorzításától, minősítésétől", még ha jelenleg nem is képviselő?
"5. A képviselők feladatai és kötelességei:
d) A körlevélben TILOS:
/2: bármelyik másik képviselő nevének gúnyos eltorzítása, minősítése"
A körlevélen kívül mindenki azt ír amit akar, de itt tartsa magát a házszabályhoz.
Beza. Hiába kértem, hogy ne csak képviselőkre legyen érvényes a másik játékos minősítésének szabályozása, el lettem küldve a fenébe. Kértem. Kértem szépen. Kértem erősebben. Nem. Mondván, hogy az bizony nem a konga dolga.
Most is úgy gondolom, hogy helyesebb disztingválni, ezért, kérlek, Mikrobi, szebben fogalmazz - viszont az a helyzet, Kheodum, hogy wwenigmánál az igazság. Az illető játékostárs nem képviselő, vele kapcsolatban a házszabály nem mond semmit. Nagy kár, hogy akkor nem voltál képviselő, talán mellém álltál volna, hogy ez legyen általános elvárás.
Wwenigma - ok, megkövetem. Ütött. Tévedtem. Nem firtatom, mennyit.
Valószínű, hogy most amikor mindenki beleveri a játékba, egy 80 kommentes magyar cikkből a debil hunkakarikum riadoztatta magát a román elnököt... Kicsit se volt átlátszó a terv, a dehogy!
Ja, értem.
Fut a csávó kiadni a bizalmas infót publikba, de védjük meg azzal, hogy átlátszó terv volt. Ugyan, legyünk már következetesek! Hasonlóképp engedékeny lennél, ha nem neked tetsző játékos jár el ugyanígy?
Ez minimum felelőtlenség, maximum árulás. Én egyiket sem mondanám, sima rosszindulatú bennfenteskedés. Ha gondolod, helyezd el a kettő között, csak arra figyelj, hogy a jövőben nehogy megtörténjen ugyanez másokkal, mert majd akkor is ezt a hozzáállást kell tartanod. 🙂
Hány és hány troll román NE ment már ki tizenpár év alatt?
Megesett olyan, amikor HM-segéd adta be, teljesen komolytalanul. A troll-NE-re hivatkozás egy létező játékmechanika, véleményem szerint, akár ezúttal is működhetett volna.
Na, de mindegy, elfogadom, lépjünk túl rajta. Az elnök volt oly' felelőtlen, hogy bizalmas információt osztott meg valahol, ahol valaki miatt nem kellett volna.
Jegyezzük meg, legfeljebb.
Talán az elnök is tanult az esetből.
Sziasztok,
Kerlek a gorogok ellen benyujtott legicsapas (AS) torvenytervezetre NE SZAVAZZATOK.
Holnap napvaltas utan eldol, hogy IGEN vagy NEM.
Elozmenye annyi, hogy a gorogok kaptak egy irani AS-t, valoszinuleg az event lejartaval veluk akarnak eloszor vegezni...mi probalunk segiteni, hogy minden regiojuk ne keruljon idegen kezbe...picit elkestunk...az en hibam is, de ok is kereshettek volna minket.
Udv,
W.
Romi haduzenet...hatart zarunk ismet...
Indítható magyar felkelés RW Szegeden.
Utazz Southern Great Plain (Horvát) régióba és támogasd a felkelést.
2/10
Maci hadüzenet (DOW) erepublik.com/en/main/law/Republic-of-Macedonia-FYROM/237467
Iráni hadüzenet(DOW)
erepublik.com/en/main/law/Iran/237468
Bulgur hadüzenet (DOW)
erepublik.com/en/main/law/Bulgaria/237471
A reggeli tea mellé...
1.a roman NEt majd kesobb...egyelore szavazattartas...
2.az Alban NE barati...rovid gorog vakacionkat probaljuk altala meghosszabbitani bar nem lesz egyszeru sajna a gorogok teljesen felkeszuletlenek igy egy picit keson jottunk valoszinuleg eltorolik oket...nem igazan tudunk segiteni, de legalabb megmehezitjuk a dolgukat illetve egy picit huzzuk az idot, addig is nem minket AS-elnek
Jó lenne egy hadugyi elemzes mert sajnos senki nem közli miért csak azt hogy mit csináljunk
Hadugyi tajekoztatas : lejart az event es torlik : Gorog, utanna majd Torok, majd Szloven, majd Magyar es legvegul Horvatorszagot...kb ennyi minden amit ezutan lattok ennek koszonheto...ok probalnak eltorolni mi (gorog, torok st megprobalunk vedekezni, de a vegeredmeny az lesz, hogy majd mindenki tud nyugiba az ellenseg BONUSZAIVAL termelni mi meg ketnaponta inditunk egy felkelest a romik ellen!!!...ez a hadugyi helyzet...
Romi NE = NEM
erepublik.com/en/main/law/Hungary/237439
Ahogy lehetseges utanna rogton beadni egy ujabbat...
Lett NE = szavazattartas!!!
Mindkettore HOLNAP NAPVALTAS utan kell szavazni!!!
LEGFONTOSABB csata MINDEN MAGYARNAK...mondhatni életbevágó...!!!
HARCOLJ HORVAT oldalon, ha azt szeretned, hogy Budapest és Székesfehérvár határából távozzon a romi:
erepublik.com/en/military/battlefield/301104
A most futo erdekes torvenyjavaslatok...egy kis osszegzes:
Maci DOW ellenunk (4669 18:17): erepublik.com/en/main/law/Republic-of-Macedonia-FYROM/237467
Irani DOW ellenunk (4669 18:19): erepublik.com/en/main/law/Iran/237468
Bulgur DOW ellenunk (4669 20:17): erepublik.com/en/main/law/Bulgaria/237471
Alban NE ellenunk (4669 22:07): erepublik.com/en/main/law/Albania/237474
Argo DOW ellenunk (4669 22:36): erepublik.com/en/main/law/Argentina/237477
Magyar DOW romi ellen (4670 00:47) erepublik.com/en/main/law/Hungary/237487
Magyar NE Lett ellen (4670 00:51) erepublik.com/en/main/law/Hungary/237488
Lett NE ellenunk (4670 01:55) erepublik.com/en/main/law/Latvia/237489
Mas erdekes torvenyjavaslatok (nem sok van, amihez nincs kozunk)
Olasz AS Brazil ellen (4670 0😇
2) = erepublik.com/en/main/law/Italy/237484
Osztrak NE romi ellen = erepublik.com/en/main/law/Austria/237459
Indítható MAGYAR felkelés BUDAPESTEN!!!
Utazz CENTRAL HUNGARY (Franciao) régióba és támogasd a felkelést (RWt)
1/10
Nemrég mi voltunk Párizsba most fordult a kocka🙂
LETT NE = NEM
Sajna a romik atveszik a lettektol.
semmit ne csinaljatok...hagyjuk lejarni...se igent se nemet nem kell szavazni
akkor mehet ra a NEM...csak nem akartam lassak a romik, hogy leszavazzuk, de mostmar mindjart vege
SZIASZTOK,
Kerlek valaki adjon be egy romi NE-t.
Egyertelmu szavazattartas!!
A lenyege ezeknek a torvenyeknek, hogy legalabb a kezdemenyezes nalunk legyen igy ha ok valaszolnak es megszavaztatjak a mienket, akkor is tobb idonk van zarni...a kezdemenyezes a kulcs...
Arra a kerdesre, hogy ha nyugton maradunk akkor ok sem tamadnak, a valasz a 12 darab torveny amit az utobbi ket honapba nyujtottak be ellenunk, amikor nagyvonalakban mi egy darab ROMI NEt sem adtunk be (max valasz NEt)
Tehat mas sanszunk nincs...kinyirnak minket, de mi amennyire lehet huzzuk az idot.
UDV,
W.
Koszi szepen...es mikrobi azert nem tartottam az EGYETLEN IGENTOL sem, mert hihetetlen FEGYELMEZETT a mostani konga.
Gratulalok ehhez...dobbenet...a szovetseg is a gratulaciojukat kuldi...pl azt jo tudni, hogy a franciak azert keveredtek haboruba a romanokkal (es hoztak minket nehez helyzetbe) mert FEGYELMEZETLEN volt a konga es bepottyant egy IGEN szavazat a romi NEjukre (kb 1hete)
Mindenki konstruktívan akar a témához állni, nincs egymás köpködése - ez jó irány, a feladathoz felnőtt képviselőkkel.
A tájékoztatásokat köszönjük!
Igen ez partfuggetlen dolog kell legyen...ami itt elhangzik az bizalmas, hacsak nem kerlek meg hogy reklamozzatok...ha latom, hogy helyen kezelitek a dolgokat, akkor egyertemu, hogy tobb infot megosztok veletek...
Egyebkent a tulelesert kuzdunk es minden nap amit a terkepen toltunk az bonusz...igy kezeljetek a dolgokat.
Ja es a szovetseges csatornakon mar napok ota tema, hogy a legtobb tamadast mi kapjuk...probalnak minket kivegezni, de mi nem adjuk olcson a borunket probalunk kiterni/haritani....ez a taktika ideig oraig mukodik, de MAJD ha jonnek az ASek es egyre tobb szomszed/szovetseges orszagot elvesztunk (most a brazil es gorog kivereztetese folyik) annal kozelebb kerulunk ahhoz, hogy mi kovetkezzunk...
Nem tartott sokáig.
De azért szép próbálkozás volt Uraim.
A kifejezést többen is használják, persze, Mikrobinak sem lenne muszáj, véleményem szerint felesleges konflikt-gerjesztő hatása van. Mindazonáltal ennél erősebb megfogalmazásokkal is találkozni, azt hiszem, még ebben a körlevélben is.
Összességében a jelenlegi garnitúra igenis jól szerepel.
Összességében a jelenlegi garnitúra igenis jól szerepel. Ezzel maximálisan egyetértek! 🙂
Ez már előrelépés.
Majd a pártelnökök eldöntik ciklus végén, hogy maradjon így, vagy szükség van személyeskedő konfliktusokat preferáló játékosok visszahozására a Kongresszusba.
Romi NEre mehetnek a nemek...s amint lehet kerlek egy ujabbat adjatok be...
sajna keso...elvesztettuk a kezdemenyezest.
ELETBEVAGO HOGY A MOST FUTO LEGI KORT SZLOVEN NYERJE ...kerlek szloven oldalon repuljetek vagy ha ez nem megoldhato, akkor ebben a csataban NE REPULJETEK:
erepublik.com/en/military/battlefield/301558
A székesfehérvári csatát NAGYON DE NAGYON GYORSAN KELL BUKJUK KÜLÖNBEN holnap a romi tudja támadni Budapestet. Ha gyorsan bukjuk, akkor a szlovénoknak még lesz idejük beütni azt (CH/BUDAPEST) a romi NE törvény lejárta előtt. Kérlek a szlovénok elleni csatába ne üssetek VAGY SZLOVÉN OLDALON ÜSSETEK
erepublik.com/en/military/battlefield/301756
ELETBEVAGO HOGY A MOST FUTO 2. LEGI KORT SZLOVEN NYERJE ...kérlek szlovén oldalon repüljetek vagy ha ez nem megoldható, akkor ebben a csatában NE REPULJETEK!!!
erepublik.com/en/military/battlefield/301756
A romi NEre mehet a NEM
erepublik.com/en/main/law/Hungary/237567
BEADTAM egy romi DOW ot, hogy atvegyuk a kezdeményezést, de EGYELŐRE SZAVAZATTARTAS, SENKI ne szavazzon a törvényjavaslatra!!
Köszönöm szépen,
Tartalmas pihentető hétvégét kívánok mindenkinek.
W.
BRAZIL OLDALON kellene sebzes LEGIBEN, kulonben a romi 1 ora mulva tamadja SGP-t/Szegedet.
erepublik.com/en/military/battlefield/301728
NAPI PARANCS nyerjuk SZEGED/SGP ...ha idot nyerunk az is sokat szamit, okosan tologatni a falat pörögjön nekünk az óra!!!
erepublik.com/en/military/battlefield/301943
PRIO változás
BUKJUK
ESZEK/SZLAVONIA kérlek ide ne üssetek KERLEK!!!!
Kerlek a romi haduzenetet szavazatok le SAJNA a romik betortek, kihasznaltak a leggyengebb lancszemet (Brazilia) es igy MOST nincs ertelme.
erepublik.com/en/main/law/Hungary/237613
Romi NE szavazattartas.... Ha majd holnap válaszolnak rá akkor meg kell majd szavazni...
Jelen pillanatban nem tudnak rá válaszolni, mert AKTÍV AZ NEnk velük, de mihelyt szlovén nyeri Pécset megszunik a romi magyar háború... Később mikor felszabaditjuk WTD t ismét lesz hatarunk, de a mi törvényjavaslatunk már fut uh nem fognak tudni MEGINT egy pár perccel megelozni...
Indítható magyar felkelés Miskolcon
Utazz Franciaország NORTHERN HUNGARY régiójába és támogasd a felkelést.
1/10
Sziasztok!
Ma este készüljetek, lesz éles csata!
Este megpróbáljuk megizzasztani a románokat!
A franciák támadni fogják őket, utána mi elindítunk egy RW-t ellenük SGP-ben, illetve a franciák ellen is NPG-ben, azért, hogyha esetleg buknának, akkor legyenek elvágva.
Készüljetek, kérlek csak megbízható fórumokon és embereknek adjátok tovább!
Van esélyünk!
"csak megbízható fórumokon és embereknek adjátok tovább" - úgy legyen, a szivárogtató bennfenteskedőket talán érdemes lesz ezúttal kihagyni, ezáltal esetleg nem cikkeznek vagy kommentelnek róla idő előtt.
ROMÁN NE -> NEM
ROMÁN DoW -> Szavazat tartás
Tervváltozás erep ido 06-kor (egy másfél óra múlva) lesz az éles csata!
Megpróbáljuk megizzasztani a románokat!
A franciáknál elindult a párizsi RW (sajnos nem este, hanem most) így elorehozzak a támadást, hogy egyszerre 3 éles csata legyen a romiknak. Mi elindítunk egy RW-t ellenük SGP-ben (szerintem a mienket fogjak preferalni a romik)
Készüljetek, NE USSETEK LE MAGATOK, csak megbízható fórumokon és embereknek adjátok tovább!
EGYUTT Van esélyünk!
FelkeléstRWt indíntunk WESTERN SLOVAKIA (ROMA) régióban.
Sikertelen felkelés esetén 7000 pénz sebzéstámogatás jár.
Képernyomentésst szasziiinak ( erepublik.com/en/citizen/profile/2645390 ) küldjétek!!!
FelkeléstRWt indíntunk WESTERN SLOVAKIA (ROMA) régióban.
Sikertelen felkelés esetén 7000 pénz sebzéstámogatás jár.
Képernyomentésst szasziiinak ( erepublik.com/en/citizen/profile/2645390 ) küldjétek!!!
4/10
Indítható felkelés SZEGEDEN!!!
Utazz Romania SOUTERN GREAT PLAIN régiójába és támogasd a felkelést a romák ellen!
7/10
FelkeléstRWt indíntunk WESTERN SLOVAKIA (ROMA) régióban.
Sikertelen felkelés esetén 7000 pénz sebzéstámogatás jár.
Képernyomentésst szasziiinak ( erepublik.com/en/citizen/profile/2645390 ) küldjétek!!!
8/10
Harcolj a romik ellen előre Szegedért KIEMELT FONTOSSAGU CSATA:
erepublik.com/en/military/battlefield/302466
Harcolj romi ellen FRANCIA oldalon előre ZSolnáért
erepublik.com/en/military/battlefield/302459
Harcolj romi ellen SZLOVAK oldalon előre Nyitráért
erepublik.com/en/military/battlefield/302469
Harcolj romi ellen FRANCIA oldalon előre PARIZSERT
erepublik.com/en/military/battlefield/302447
SZEGED 2.kör, ha ez is meglenne, akkor azért lehetne kezdeni reménykedni🙂
erepublik.com/en/military/battlefield/302466
A romik NEt adtak rank + latvanyosan HANYAGOLJAK a szegedi RWt...Parizsra koncentralnak...
Ha Szeged jol all foloslegesen ne pazaroljuk oda a sebzesunk, hanem ussunk a szlovak csatakban azaz:
Nyitra : erepublik.com/en/military/battlefield/302469 SZLOVAK oldal
Zsolna : erepublik.com/en/military/battlefield/302459 FRANCIA oldal
Sziasztok!
Kéretik megszavazni a Román DoW-ot!
Után kivárunk. Az ezt követő támadás részleteivel hamarosan jelentkezünk.
Szövetségeseinkkel készítjük elő a határzárat.
Thai elnök kérésre
Magyarország megtámadta Thaiföld Northern Thailand régióját
THAIFÖLD NYERI
NE Thailand - RW támogatható
Szloven oldalon kell repulni MOST ...ne huzzuk magunkra az Asteriat
erepublik.com/en/military/battlefield/302616
Torok oldal kerlek szepen...ne hagyjuk ismet bejonni a romat, megegyszer nem fogjuk tudni eltuntetni innen oket!!! TOROK OLDALON REPULJ MOST:
erepublik.com/en/military/battlefield/302670
Horvát elnök kérése alapján
Hungary attacked Istria and Kvarner, Croatia
Horvát Nyer
erepublik.com/en/military/battlefield/302730
Bulgur AS ellenünk
erepublik.com/en/main/law/Bulgaria/237755
Portugál AS Szlovén ellen
erepublik.com/en/main/law/Portugal/237753
Mostantól vége a bujocskának!!!
Céljuk a kongátlanításunk...nem lesz egyszerü kivédeni!!!
Felkelest fogunk inditani a roma ellen erep ido 02:40 után
Rhone Alps
Central Slovakia
Queensland 4,61
Scotland 3,68
Inditható felkelés PECSET
Utazz SZLOVENIA Southern Transdanubia régiójába és támogasd a felkelést!!!
1/10
Sebzéselvonó felkeléseket RW-et indítunk.
Rhone Alps (ROM) 0/10
Central Slovakia (ROM) 0/10
Scotland (ROM) 1/10 DET=3.78
Sikertelen RW esetén 7000 pénz sebzéstámogatás jár vissza...alább írd, hogy melyikhez hanyadik voltál.
Első supporter Rhone Alpsban
http://prntscr.com/ue6pin
Rhone Alps a legfontosabb...OTT A FRANCIAK harcolni fognak
Rhone Alps (ROM) 1/10
Gyerünk...mihelyt sikerült ezt elindítani a FRANCIAKNAK, mi azonnal támadunk!!!
Még 2 db sebzéselvonó felkelést/RWt indítunk:
Central Slovakia (Rom) 8/10
Paris Isle of France (Rom) 0/10
FONTOS1
Mielott a romi haboru zarulna (HORVAT GYOZ WTD-ben) BE KELL ADNI egy romi NE-t...delutanra mar vagy 4 helyen is lesz romi hatarunk es meg vagyok gyozodve, hogyha mi nem adjuk be a torvenyt, akkor ok beadjak...FONTOS csak a 8ik kor vege fel kell erepublik.com/en/military/battlefield/303055 FIGYELJETEK kerlek, mert az NE-t barki beadjatja, aki epp itt van amikor a csata a vege fele kozeledik...NEM SZABAD szavazni ra....szavazatartas...
FONTOS2
Mihelyt felszabadijuk Szekesfehervart rogton DOW-t kell adni (ezt csak az elnok tud) a PORTUGALOKRA...itt nehezebb ugy lesz a kezdemenyezest megszerezni, de meg kell probalni....ITT is szavazattartas lesz, de majd annak fuggvenyeben, hogy a Portugal mit lep mi is eldontsuk mit tegyunk.
Koszi
W.
Rhone Alps RW-vel lett valami?
sajnos az Asteria kapcsolt es olaszorszag megtamadta a regiot...uh csak az olasz csata utan fog indulni...nem is neztem, hogy az veget ert-e...de szerintem kb mostansag kell veget erjen...
Azt néztem, csak azt nem tudtam, annak a csatának van-e még prioritása bármiben (sebzéselvonás).
Köszi.
Akkor nem a megfelelőt támogattuk 😃
Csak már a csata vesztette el a jelentőségét.
Romi NE-t nyugodtan meg lehet szavazni...mehetnek az IGENEK.
erepublik.com/en/main/law/Hungary/237838
RH medalert indithato Central Thailand.
Mindegy, hogy titok vagy nem titok, valaki okos úgyis kiadja majd cikkben vagy kommentben.
nem lesz...holnap viszont napvaltas utan (franciakkal osszehangolva) tamadjuk a romit...de azert a biztonsag kedveert a hatart is zarjuk...majd kell beadjunk torvenyeket a portugalra es romira...jelezzuk, hogy mikor...
Este fel 11kor (erep 13:37) indithato lesz felkeles Budapesten a Portugal ellen(por ido szerint ejszaka fel egy)...el fogjuk inditani aki tud legyen...csoretoltve...
Tisztelt Konga Tagok!
Kérnék egy Impícsmentet benyújtani és megszavazni.
- Why we fight? -
Tényleg ne siessetek ilyen törvénnyel. Amugyis megvan ennek a rendje módja. Pl előtte egyeztetni kell a második helyezettel is.
Kedves képviselők!
Eddig úgy néz ki, hogy noname komolyan gondolta az impeachet. Remélem átgondolja, illetve meggondolja magát, próbálok vele kapcsolatban maradni. De sokat nem tudunk várni, zajlanak a dolgok, viszont a második helyezett válaszát még meg kell várnunk.
Sajnos ha noname nem lesz itt az impeach átfutásáig, akkor nem tudunk hadat üzenni, illetve semmilyen csatát indítani, így nagyon közel kerül az eltörlés. Reméljük a legjobbakat!
Ez nem így megy, és pláne nem kell elhamarkodni. Kérem az elnököt, gondolha át, aludjon rá egyet. Sokan segítenek, tudtad, hogy nem sétagalopp. Nyugalom.
Oka? RL vagy ingame?
2-3 napig viszi a kormány az ügyeket, ne-t beadni tudunk. Hétvége jön, beszéljétek át, más elnök is volt már így, emberek vagyunk.
Ok, az egyértelmű. RL fontosabb.
Valami tájékoztatást adjatok ki mindenképp.
Köszi az infót itt.
Indítható magyar felkelés /RW Pécsett.
Utazz Törökország Southern TRANSDANUBIA régiójában és támogasd a felkelést.
A régiót felszabaditjuk = RH medál +5ARANY jutalom.
2/10
Valaki adja be a bizalmatlanságit (impeach) az elnök ellen... Egyelőre nem kell szavazni rá, ha nem sikerül jobb belátásra téríteni, akkor majd meg kell szavazni.
Sebzéselvonó felkelést/RW-t indítunk RHONE ALPS régióban.
Utazz ROMANIA RHONE ALPS régiójába és támogasd a felkelést.
Sikertelen RW/felkelés esetén 7000 péns támogatás!!!
4/10
Pár perc múlva indul a csata a roma ellen...készüljetek...
Harcolj a romi ellen...LEGFONTOSABB CSATA, Napi Parancs stb...NAGYVARAD/Kőrösvidék :
erepublik.com/en/military/battlefield/303713
Mikrobi álláspontját is meg lehet érteni. Jelen helyzetben, bár nincs elnök, nincs DoW, de ez a választáson 2. helyezett elnöktől sem lesz elvárható, ő más játékstílust játszik, harc és stratégiázás helyett közösségi élményjátékot, bármi ettől eltérő őt hozná kényszerhelyzetbe.
Most legalább noname pártjából a kormányban van Zoleeka és Luci, tehát tudják vinni azt, amit szeretnének, továbbá segítőnek ott van az előző ciklusokból több ember, köztük a korábbi elnök.
Ezt érdemes mérlegelni, szerintem.
Biztos vagyok benne, HUpákolás kész átvenni a kormányzást, ha pedig noname tényleg teljesen kiszáll, akkor javára dönthet, hogy a szavazók negyede végülis őt akarta, ezt érdemes tiszteletben tartani.
Az impecset meg kell szavazni...
1.a semminél hupi is többre képes és ha figyelünk akkor nagy károkat nem képes okozni.
2.nagyon kevéssel veszítette el a választást nem lenne igazságos, ha még esélyt se adnánk neki..
3.ha most nemmel szavazunk 7napig nem lehet újra impeachet adni uh maradunk a semmivel...
4.noname kérése is az, hogy szavazzunk meg illetve kérte a saját felhasználói fiokjanak a törlését uh szerintem komolyan gondolja a lemondást.
Egy szó mint száz szerintem szavazzuk meg sőt a kormány nevében megkerek mindenkit, hogy szavazzon igennel.
Mi történt?
Ha RL, azt is tessék lezárni, ami publikus, elmondani. Tartozik ennyivel azoknak, akikkel játszott. Nem kell bő lére ereszteni, 2 bekezdés, és annyi. Ha betegség, akkor minden normális, jó érzésű ember elfogadja, megérti, és jobbulást kíván. Aki erre nem képes lelkileg/szellemileg, azzal nem kell foglalkozni.
Akkor ennyiről adjatok ki hivatalos cikket, kérlek, hogy lezárjátok az olyan rosszindulatú spekulációkat, mint ami már megy kinn. Diszkréten, tiszteletben tartva noname magánügyét.
Hozzáférés híján bemásolom nektek, mit szerettem volna közölni:
Kedves játékosok!
Amint azt tudjátok, a tegnapi napon nonameemanon benyújtotta a lemondását és kérte a hivatalos impeachment beadását. Egyelőre ez nem ment át (a cikk megírásakor 9-5 az állás), így kérném a képviselőket, hogy nyomjanak igent, különben legalább egy hétig elnök nélkül maradunk.
A lemondás a kormánytagokat ugyanolyan váratlanul érte, mint bárki mást. Az országfalról, illetve a konga körlevélből tudtuk meg mi is a szándékát, majd ezután eltűnt Telegramról. Reggel még elindított kettő csatát, ekkor hallottunk utoljára felőle, a román támadás már csak autoattack volt. Információim szerint kérte hivatalosan is fiókjának törlését.
Az okokról: RL probléma, betegség áll a háttérben. Erről nem szeretnék többet mondani, nem szeretném a nagyvilágba elkürtölni, szerintem ő se szeretné. Részleteket én se tudok, de szeretnék megnyugtatni mindenkit, nem volt közvetlen életveszélyben stb. Azt is közölte, hogy nem a károgók miatt lépett le, semmilyen sértődöttség nincs benne. Kérlek ne terjesszetek baromságokat és ne lássatok bele többet, mint ami történt. Remélem tiszteletben tudjátok tartani a döntését!
Végezetül szeretnék pár szót mondani róla, illetve a közös munkánkról. Én, az MHP pártelnökeként indítottam a választáson, leginkább csak trolljelöltként. Megnyerte. Hogy mi miatt? Nem tudjuk. De már nem is fontos. Kicsit pánikoltunk, de sikerült összeállítani egy kormányt. Kezdő volt, kormányzati tapasztalat nélkül, de azt hiszem az egész kormány nevében mondhatom, hogy amíg csinálta, addig rendesen csinálta. Ahogy nekem mondta, ő vagy rendesen csinál valamit, vagy sehogy.
Próbáltunk taktikázni, országot elzárni, pár éles csatánk is volt. Rövidnek tűnhet ez a pár nap, de higgyétek el, sok szervezőmunka volt benne. Szeretném megköszönni a teljes kormány, ezen belül kiemelten WasssDorong munkáját, aki nélkül nem sikerült volna.
Nehéz napok elé nézünk, nem fogjuk tudni a továbbiakban elkerülni az éles csatákat, mindenkire szükség lesz. Történjék bármi, akár eltörölnek minket, akár nem, remélem élvezni fogjátok a játékot. Hiszen ez erről szólna. Lehet itt sárt dobálni, pocskondiázni, de ér ez ennyit? Szerintem nem.
Reméljük a következő kormány is megpróbálja tisztességesen vezetni az országot, legalább egy kicsit viccesebb hónap elé néznénk 😊
nonaneemanonnak további boldog és egészséges életet kívánok! Remélem egyszer még visszatérsz hozzánk! 😊
Zoleeka,
(ex?) kormányzó és gazdasági miniszter
Ezt akár saját újságban is kiadhatod, teljesen korrekt.
Jelenleg egy olyan cikk fut a sajtóban, amely megközelítőleg sem próbál emberségesen viszonyulni a történtekhez.
Tudjátok jól, hogy Hupak mit művelt, amikor kétszer elnök lett. Egyszer azonnal eltűnt és hetekig be se lépett, egyszer meg szétszórta az összes állami pénzt és visszaticketelt századorgokat, cikkeket adva ki arról, hogy mennyire élvezi a trollkodást. Lisztes legalább nem csinál ilyeneket. Ne várjátok hupáktól, hogy hallgatni fog az okos szóra és csatákat indít, meg ilyenek! Inkább ne legyen aktív elnök!
Mindenkinek szíve joga úgy szavazni, ahogy akar. A nem szavazás is egy vélemény.
Hogy mit csinál Hupi? Ha felkér valamilyen pozícióra, akkor folytatom a kormánymunkát, de egyébként nem az én felelősségem, hogy mit csinál, hogyan fog az államkasszával bánni. Remélem a legjobbakat.
Mikrobi, ez minden képviselő egyéni, lelkiismereti dolga, igen/nem/tartózkodás egyaránt elfogadhatóan megindokolható.
Mindenki szavazzon belátása szerint, tapasztalatai és viszonyulása alapján.
Szerinted itt tényleg pártérdekről meg haverságról van szó? Szerintem egy országról, még ha játék van is itt! Lisztesnek problémái vannak, amit megértünk, emiatt nem kíván foglalkozni a játékkal, ideértve az utódlását is, ez a mi felelősségünk. Ezért van a parlament többek közt. De talán ez a legfontosabb feladata. Képviselőként erre koncentrálj, ne partikuláris érdekekre, udvariaskodásra!
Mikrobi, ezt nem szeretném feszegetni, kérlek te is tartsd tiszteletben a döntésemet és az emberi oldalát is vedd figyelembe. Igen, ez egy játék, de emberek játszanak.
Nem akarok feszültséget, ha bármi gond lesz, az összes igennel szavazó ember közös felelőssége lesz. Vállalom.
Nyugalom. Ezek az érzések és esetleges félelmek érthetők, de nem lesz tragédia sem egyik, sem másik esetben. Az ország el fogja viselni, túléli, a Konga pedig majd alkalmazkodik.
Vis maior állt elő, ez van.
Ha nem indítottuk volna nonameemanon-t troll jelöltként, akkor úgy is hupák nyert volna, a jelen helyzetben pedig hupi is jobb mint elnök nélkül maradni.
Amíg nem hozzák vissza végleg a terepeket addig így is úgy is az eltörlés vár az országra, azt az 1-2 hónapot meg kibírjuk megint, a "szövetséges" megszállásokkal sem lennénk előrébb semmivel. Csaló karaktervásárlók uralják a játékot itt is-ott is, amíg nem tesznek rendet adminék csak tovább fog döglődni a játék.
Kérlek szavazzatok igennel... Ha nem megy át az impecs akkor egy TÖRÖLT Karakter lesz az elnök továbbra is(még 7 napig)... Az eredmény annyi lesz hogy lazán torolnek minket... Egy törölt játékosnak minden jobb, ne szivassuk meg magunkat még jobban. Köszi.
1 perc van hátra nem megy át...
erepublik.com/en/main/law/Hungary/238076
Sebaj, akkor maradunk mi elnök nélkül
Amikor az alábbi csata véget ér (fél óra múlva erep idő 23:35 k😎
AZONNAL NAGYON GYORSAN be kell adni egy NE t a Portugal okra. Kérem aki itt van próbálja megelozni őket
Bármelyik pillanatban beadhato a portugál elleni NE... Kérlek próbálkozzatok beadni
FIGYELEM ...velemenyem szerint, ahhoz, hogy jelen helyzetben valamennyire kontroll alatt tudjuk tartani a helyzetett, diktaturara lenne szukseg...igy csak sodrodunk az arral es eselyunk sincs SEGITENI a szovetsegesnek...NEM VAGYOK DIKTATURA parti, de amennyiben kerul parancsnok, aki bevallalna, akkor en mint az emagyar allam kepviseloje IDOLEGESEN (erre a ciklusra) tamogatni tudnam(leglabbis nem elleneznem) a diktatura felallitasat...ennek a megvitatasara kernem a kongresszust...TUDNI kell, hogy ha erre lepunk, akkor gyorsan kell lepnunk ILLETVE EN SZEMELY szerint egy olyan lightos diktaturat javasolnek, ahol a diktator a KONGRESSZUS partnere lenne semmikepp nem az ellensege...ILLETVE egyelore a nemzeti bank kulcsa a jelenlegi GMnel es nalam marad, CSAK a kovetkezo DEMOKRATIKUSAN megvalasztott elnok ferhet majd hozza!!!
Kerem a konga tagjait tomondatokban fejtse ki a fentiekkel kapcsolatban a velemenyet illetve ha nem egeszen erti a dolgot akkor ahogy mondani szoktak KERDEZNI ER!!!
GYorsan kell dontenunk uh ma erep ido 12ig irjatok KERLEK!!!
Nem támogatom a diktatúrát, soha nem is fogom támogatni, még ebbe az elcseszett helyzetbe se, ha a töketlen elnök indult a választásokon akkor vegye a fáradtságot és vigye végig ezt a kibaszot hónapot, vagy adja át akkor olyannak a karaktert aki végig fogja vinni, ne töröltesse magát, továbbra se olvastam el, hogy miről folyt eddig itt a beszélgetés.
A magyar játékosközösségben ez nem járható út, teljesen mindegy, hogy van-e benne ráció, logika, észérv. Aki itt volt az elmúlt kb. másfél évben, az pontosan tudja. Olyanok lettek antipuccsisták, akik korábban maguk indítottak puccsot, olyanok támadtak mindenkire, aki próbált normálisan viszonyulni a vele egyet nem értők felé is, hogy az konkrétan okádék volt.
És itt most átviszem pártpolitikába.
Megkérem az MHP (és a NÉP) képviselőit, akiknek vezetői (nyilván az ő beleegyezésükkel) spam levelekkel győzködték pártom kétkattos tagjait arról, hogy mocskos, aljas, hazaáruló pártból lépjenek át az ő tisztességes demokrata pártjukba, amelyik nem puccsista - most se támogassanak diktatúrára törekvést, most, amikor éppen logikusnak tartják.
Ha akkor (és utána szerbkémezve) képesek voltak még engem is puccsistázni, akkor most legyenek konzekvensek, fogadják el, hogy ilyen a demokrácia, patt helyzet van, a kongresszus az impeachment ügyében döntött, ahogy döntött. Nem akkor kell demokratikust játszani, amikor belpolitikailag éppen kapóra jön.
Ez nem a pártom véleménye, hanem az én személyes véleményem.
Kedves Szempy! Én sem vagyok diktatúra párti, de ha az inaktív és visszavonult elnök nem vállalja már pedig azt elmondta, akkor még nagyobb szarban leszünk, mintha egy diktátor átvenné a ciklus további részére az irányítást.
Természetesen csak úgy, hogy akit kijelöl a konga erre a posztra vállalja és nyilatkozik, hogy a ciklus végén önként visszavonul.
Vagy ez lesz vagy megint kibaszott hosszú időre megyünk a román és a sleppje rabigájába.
Arról nem is beszélve, hogy a szövetség is jogosan fordul el mellőlünk, mert szart nem segítünk még csak a taktikai dolgokban sem, mert sebzésben már egy ideje nem számítunk sajnos 🙁
Én - kizárólag figyelembe véve a rendkívüli helyzetet - támogatom a diktatúra rövid távú bevezetését.
Támogatom a diktatúrát, Cézárom!
6 napig ügyvivő lesz a kormány, csak NE-t tud majd beadni és RW-kkel operálni.
Nem világvége.
Bekkeljük ki - aztán beadható egy újabb impeachment.
Igen a legnagyobb GOND a szovetseg ha oket nem sodornank bajba, akkor en is mar reg hagytam volna az egeszet, de a szovetsegesekert kar NAGY KAR
Mivel én személy szerint is érintve vagyok a dologban én is leirom a véleményem.
Egyrészt az impeachre igennel szavaztam, mert a jelenlegi elnök is ezt javasolta.
A puccsal kapcsolatban azt vallom h ez akkor megoldás ha a többség támogatja. Annak nem látom értelmét h elussuk a tartalékokat egymás ellen. Jó lenne tudni a mu - k és a top50 játékos véleményét is.
Economisto - kibírunk-e 6 napot azzal, ami most van?
Vagy
Újabb egy évre tematizáljuk a közbeszédet arról, hogy éppen ki puccsista és ki nem, és milyen értelemben, hogyan is nézve, aki az, az miért nem az, és aki nem az, az miért is az mégis.
6 napot bírjunk ki, aztán lehet HUpákolás az elnök, amennyiben a kongresszus ezúttal már úgy dönt.
Bocs, de Dorong diktátori címét támogatom. Economisto nem. Nem ellened szól, Dorong mellett.
Akármi is lesz vállalni kell a felelősséget. Azzal teljes mértékben egyetértek h a közösség további bomlása áram megakadalyozni a törlést nincs értelme. Ha ez az ára akkor inkább törölje ék el. Csak akkor ezt mondjuk ki h ezt vállaltuk és mindenki legyen vele tisztában.
Én is szívesebben látnám dorongot, ő már bizonyított elnökként is. Egy dolog szól ellene, technikailag csak olyan lehet diktátor aki minimum 2 hete mu parancsnok. Dorong sajnos nem az.. 🙁
Csak az tud puccsot indítani, aki legalább két hete MU vezető. WassD nem az, Economisto igen.
Ha nem lesznek taktikai elzárások, szövetséggel való együttmozgás kb 5 nap múlva el leszünk törölve, rajtunk keresztül meg átmasíroznak a szövetségesekhez.
WassD a legutóbbi elnöksége alatt erőn felett azon dolgozott, hogy ezt megakadályozza.
Ezt próbáljátok mérlegelni.
Eco nem tudja átadni rögtön a pálcát bárkinek?
Egyetértek economisto.
A puccs mint fogalom, hiába most a kollégák lelkesedése, rendkívül megosztó a magyar közösségben. Emlékezzünk csak arra, hogy a Dandárból Haszontalan szólt arról: sokan vannak a században, nem lesz boszorkányüldözés, aki menni akar, menjen, visszavárjuk, mi nem csatlakozunk - és már csak ezért kapta a köpködéseket (igen, néhány jelenleg immáron puccs-támogatótól is).
Akarunk-e egy újabb ilyen egymást gyilkoló időszakot?
....
Ha a konga felelősségét firtatjuk, javaslatom:
- Konga Elnöke adjon ki hivatalos közlönyt a kérdésben.
- Kommentben a képviselők nyíltan foglaljanak állást, mondjanak igent/nemet a jelenlegi ismeretek alapján
- ennek végeredményét összegezze a Konga Elnök
- ezzel tiszta kép lenne
Nos?
NEM támogatom a diktatúrát.
Nincs, és nem is lesz teljes körű társadalmi támogatottsága, mindig lesznek, akik ütnek majd ellene, így a tartalékaink teljes elütése után még kiszolgáltatottabbak leszünk. A végeredmény pedig kérdéses.
Közben közeleg a következő impeach lehetőségének dátuma is, talán addig észhez térünk páran. Ugyanakkor nem látom a "soft" diktatúra biztositékait. Egy diktátor lemondhat? Na ugye, újabb erőpazarló belháború. Vagy ha eltörölnek, megszűnik a diktatúra? Okosítson ki valaki.
Itt lenne az ideje megmutatni, hogy lehet puccsot csinálni pragmatikus alapon, egyetértésben, az ország érdekében. Tudomásul veszem, hogy ha a többség ellene szavaz, nem lesz puccs, de kérem, hogy mindenki fontolja meg a pragmatikus szempontokat! Lehet, hogy diktatúra alatt is eltörölnek, de anélkül biztos. Hupakolas meg még az állami vagyon maradékát is szétosztogatná.
Ha economisto a diktátor az nekem személyesen elfogadható
Huba
Komolyan attól tegyük függővé egy politikai rendszer működését, hogy kinek ki szimpatikus? Eco szerintem is jó arc, de ennyi elegendő? Közel 100 szavazó szerint HUpák is alkalmas lenne rá, akkor legyen ő? Legutóbbi közvéleménykutatás (választás) szerint ő lenne a következő legitim országvezető.
Bármilyen puccs indul, akármilyen rokonszenves szereplővel, annak nincs társadalmi támogatottsága, legitimitása. Hiába indokolható, hiába magyarázható logikusan, ok-okozati összefüggésben, a következmények bemutatásával.
Jah nekem az alap, hogy egy hétig csak. Economistoban megbizom annyira hogy utana visszadja. Kerdes hogy a tobbi kormanytag igy gondolja-e.
A 6 nap amit írtatok, csak akkor megoldás, ha a következő impeachment átmegy.
(Erre bizonyíték nincs.)
Economisto, egy megbizható játékos, kormánytag hónapok óta, és minden döntést, meg szoktunk vitattni a kormánycseten, ergo, wasssd-eco lenne a diktátor.
Soft diktatúra esetén, milyen biztosítékot szeretnétek?
Az ország érdekei a megmaradása a célunk,
sosem volt és sosem lesz más.
- ha kell biztosíték, szívesen ad a jelenlegi kormány.
Tetszettek volna a tisztelt képviselők igennel szavazni az impícsre, akkor lenne elnökünk. Legitim Elnök, aki a második legtöbb szavazatot kapta a néptől, függetlenül attól hogy egyes képviselőknek nem szimpatikus a személye. A nemmel szavazó képviselők vállalják tettük következményeit!
Nem lesz itt semmiféle bicskamatyi puccs!
DoA: nem pusztán a leendő diktátor személye a kérdés, és főleg nem igaz, hogy ezen múlik, legyen-e diktatúra! De ha még szerinted is "jó arc" economisto, akkor végképp csúsztatás, amit mondasz.
Kheodum: számtalanszor megmondtuk, azért szavaztuk le az impeachmentet, mert Hupak "elnöksége" rosszabb lenne, mint ha nem lenne egyáltalán elnök. Most a diktatúra bevezetéséről vitatkozunk, szavazunk, ebben neked is felelősséged van. Még úgy is megfogalmazhatod, hogy mi "elcsesztük", de te megmented a helyzetet azzal, hogy a dikatúrára szavazol, amely ellen nincs is érved, hiszen te sem gondolod, hogy economisto visszaélne a hatalmával. Kérem, hogy ezentúl senki ne hivatkozzon elvi szempontokra, amikor valójában nem zavarná, ha economisto alkotmányos felhatalmazással, a parlamenttel együtt kormányozna, és így esélyünk lenne elkerülni az eltörlést!
És?
Akik leszavazták az impícset nem gondoltak erre?
Nem, csak egyből leszólták Hupákot hogy biztosan troll elnök lenne, nála az elnök nélküliség is jobb lenne. Honnan ez az előítélet? Noname is csak trollkodott mégis jó volt elnöknek. És a diktatúrás 6 nap után ki lenne az elnök? Na ki? Vagy a diktatúra "véletlenül" meghosszabbodna határozatlan időre? Na ne röhögtessen már a bicskás banda!
A diktatúra az diktatúra. NEM a szavazatom minden diktatúra kísérletre!
Büszke vagyok és mindig büszke voltam arra, hogy magyarnak születtem, a magam módján itt és RL is megprobalom "előrevinni" a magyar ügyet, UGYANAKKOR IRIGYLEM PL A HORVÁTOKAT AKIK AMIKOR KELL VÁLT VÁLT VETVE EGYÜTT TUDNAK HARCOLNI (nemrég csaptak oda a rominak), PUCCSOLNI vagy épp amit az eorszag érdeke megkíván...irigylem őket és egyben sajnálom, hogy ez a fajta osszetartozas, együtt gondolkodás ÖSSZEFOGAS nálunk hiánycikk... Sok mindent "köszönhettunk" ennek a szethuzasnak RL is és még sok mindent elfogunk ezzel "érni".... SAJNÁLOM...
Írtam feljebb, hogy kétszer is volt elnök, nemcsak a többéves trollkodása mutatja, mi lenne itt, hanem két elnöki ciklusa is. Akik leszavaztuk az impeachmentet, arra szavaztunk, hogy inkább legyen interregnum, mint troll elnökség. De ha cinikus akarnék lenni, megfordíthatnám a kérdésedet: aki az impeachmentre szavazott, arra szavazott, hogy toll elnökünk legyen, aki még jobban tönkreteszi az országot, mint a románok tudnák egy eltörléssel. (Nem vagyok cinikus, nyilván azért szavaztad meg, mert nem félsz Hupak elnökségétől.)
Az e-magyar játékosoktól a második legtöbb szavazatot Hupák kapta, így egy impícs esetén ŐT szavazták meg elnöknek. Ezen nem változtat sem a Te, sem más véleménye Hupákról. Olyan elnök lesz amilyen, a nép azt kapja amit másodikként megszavazott.
A puccs nem megoldás a jelenlegi helyzetben. MINDEGY hogy Hupák milyen rossz(HA rossz) elnök lesz, a puccs százszor rosszabb lenne. Ha eddig lett volna felelősségérzeted akkor már több mint egy éve, a Puccsban sem ütöttél volna a nép ellen, egy -saját bevallásod szerint is- csak személyedet ért beszólás miatt.
Ha már nem emlékeznél rá: https://prnt.sc/pt8tec
És a felelősségérzeted mit súg, a személyes ellentétetek miatt az egész nép ellen kellett ütni? Vagy lerendezhettétek volna ezt egymás közt is?
Vagy most jobb így, inkább újra felszítani az ellentéteket, mint hogy Hupák elnök legyen?
Ha már a felelősségérzetre terelődött a téma.
Szerintem ez a tema eldolt, folosleges tovabb torni rajta magunkat. Amit megtehetunk az 2 dolog:
- Kihozzuk a maximumot a jelenlegi helyzetbol es megprobalunk felszinen maradni ameddig lehet, aztan pedig RW-el neheziteni az ellenseg dolgat.
- A kovetkezo impeachment-re jobban felkeszulni, amire 1 het mulva lesz lehetoseg. Probaljunk ezzel a temaval foglalkozni.
Egy kérdés: Hupi mennyivel lesz alkalmasabb elnöknek? Hajlandó lesz indítani a megadott percben a csatákat (hogy egyébről ne is beszéljek)? Szóval: mennyire jobb az ő alternatívája, mennyire bízzunk ebben a lehetőségben, és győzködjük egymást, hogy a következő impícset már esetleg megszavazzuk? (Már ha marad értelme addig a kérdésnek)
Már ha marad értelme addig a kérdésnek....egy hét múlva meglatjuk, de szerintem addigra nem sok értelme lesz impicselni... Igazából ahhoz, hogy thaj földön ki tudjuk húzni a következő KONGA választásokig ahhoz nem hupi kellene...ahhoz, a szerencsen kívül, sokkal több kellene és még lehet az a "sokkal több" sem lenne elég...
Indítható magyar felkelés/RW Győrött.
Utazz Törökország Western TRANSDANUBIA régiójában és támogasd a felkelést.
A régiót felszabadítjuk RH medál+5 Arany jutalom.
1/10
Kerlek a Portugal NEt fogadjatok el...ha mar eltorolnek inkabb ok mint a romik...
Illetve, ha netalan harcolnank, akkor a Portugal ellen jobb eselyunk lenne.
erepublik.com/en/main/law/Hungary/238110
A Portugal elleni tamadas idopontja FIX, hisz az AUTOMATA fog tamadni pontosan 23:36 kor EREP IDO!
Uj hadugyi kozlony:
erepublik.com/en/article/2723504
Ezzel kacsolatban felmerult egy kerdes, amiben kernem a velemenyeteket.
Most hogy az elnok lemondott, de a kormany a helyen maradt mersekelni a karokat. Mi legyen az orgok sorsa?
Rálát valaki az orgokra? Noname adott bármi infót? Ha nem változtatott, akkor WD-nél megvan mindenhez a belépő, gondolom. Mint Prime Minister-nél, maradhat nála, habár erre vonatkozólag - felteszem - nincs standard.
HK-t és a részletes helyzetleírást köszönjük.
Akkor, szerintem, ez rendben van. Nincs rá szabály, tudtommal.
Amíg nem lesz sikeres impeachment, addig a kormány ügye ez.
Egyébként tiszta röhej, hogy van Governor és Prime Minister poszt a rendszerben, mégsem kaphatnak semmilyen jogot (pl. ehhez hasonló krízisek idejére).
Bizony...irok egy tiketet ezzel kapcsolatban es javasolni fogom, hogy legalabb a szavazasokban tudjunk reszt venni...illetve a csatainditast is megpedzem, hatha sikerul elerni valamit...majd jelzek, nekem is mar reg a begyemben van a dolog koszi, hogy jeleztetek!
Több egyéb témában is megszólalhatna autentikus hangként.
Jelenleg képviselőként egyesével, kommentekben magyarázzuk a bizonyítványunk (már aki nem lapul a fűben); ha korábban harciasan kiálltunk a demokráciáért, talán most is illene. Erre a kongresszus elnöke a legalkalmasabb, a pár héttel ezelőtti vitákban is ő volt a leghangosabb, érdemes lenne ezt megismételni.
Köszönöm.
Volna ennek értelme, DoA? Én úgy látom, hogy a hangadók vitáztak csak. A nép meg sodródik az árral. Én is a puccs mellett szavaztam elsőre(főleg az oly módon lebonyolított mellett, ami esetleg lett volna), de teljesen jogosan nem.lett megszavazta, mert az esélye megvolt annak, hogy elmegy rossz irányba, és megint népharag. Plusz sok erős karakter a demokrácia mellett ütött volna, amit ugyancsak meg lehet érteni. Valóban rosszul jött ki, hogy az elnök el rl okok miatt le kellett mondania, és nem is vagyok senki, hogy az elhangzott okokat ne fogadjam el, de valóban ott lett az egész elrontja, hogy igazából egyetlen valós jelölt sem.volt az elnokvalasztason. Nincs, és n.is volt jó választás.
Volna. Ugyanis a közéletben marhára nem a tények alapján, hanem sima szimpátia vagy köpködés mentén megy ez a téma - mi meg itt észérvekre meg logikára hivatkozunk, lehet, csak a saját szórakoztatásunk? Minek akkor bármiről is beszélni, véleményezni, ha a tények egyrészt nem jutnak ki publikba, másrészt, mi nem is szeretnénk esetleg?
Amiket itt leírsz - én nem látom odakinn a kongresszus képviselőitől. Magyarázkodunk, és a tények senkit nem zavarnak. Ha korábban annyira fontos volt a demokrácia, hogy napokig kiabálásoktól volt hangos az országfal - akkor most egy ilyen kérdésben miért nem szólal meg a kongresszus hivatalosan? Mitől félünk? A képviselők 90%-a publikban csak hallgat, és nem a kormányt akarom védeni, de ha valaki pl. itt egyetértett a szándékukkal, akkor miért nem meri ezt odakinn is felvállalni?
Megy a köpködés arról, hogy kik szavaztak az impeachment ellen - lol, egy demokráciában, és ezt a nagy antipuccsisták sorjázzák, állítólag a demokrácia védelmében. És a reakció? Semmi. Ha egy... EGYETLEN EGY nyomorult kis konga közlönyt sem vagyunk képesek kiadni a munkánkról, akkor mi a fenének védjük annyira a demokráciát? Divatból?
Romi ellen lehet HARCOLNI:
erepublik.com/en/military/battlefield/304403
Egyelore 8-5 ide...ritka dolog VEZETUNK a romi ellen!!!
Mihelyt az alabbi csata veget ert az automata tamadja a PORTUGALT...10% NE elonyunk lesz, mert a portugal nem szavazta meg az NEt...most adtak ujra...elbenaztak..
erepublik.com/en/military/battlefield/304394
Budapestet fogjuk tamadni varhatoan keso este!
Az argentin MPP-t meg lehet szavazni...vege a TW-k idoszakanak jonnek az MPP-k a barati orszagokkal!
erepublik.com/en/main/law/Hungary/238214
UTAZAS NELKUL tudunk harcolni az o csataikba illetve ok tudnak harcolni a mi csatainkba!
Nagyon nagy koltseg lenne delamerikaba elutazni.
NE előny +10% ; EGYETLEN MAGYAR csata; Főváros/Budapest visszafoglalása, 46-9 -s vezetés...mi kell még, hogy legyőzzük Portugáliát:
erepublik.com/en/military/battlefield/304589
Gyerünk, harcolj a luzitánok ellen, takarítsuk el őket területeinkről!!!
Lesz majd chilei mpp, azt is szavazzuk meg! Mehet egy kiutalás is!
A mai co költéseket itt tekintetitek meg a MU fül alatt: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UZqeqsD9xRWhZ66v41lQBEp-EogL4SZxszWqD5P_nf4/edit?usp=sharing
Lower Carniola SRB 9/10 ha sikertelen PS nekem...
Mit szóltok HUpák cikkéhez, a benne olvasható önvallomás nyomán az elnök behantázta a lemondásának indokát?
Hupi elnok = bank 0...sajna aki emlekszik az elozo elnoksegere az jol tudja...en mostmar ugy latom hogy minden mind1...a mostani helyzetunkon mar tenyleg nem segit semmi...ha En lennek ha hupi ha akarki a kocka el van vetve es el leszunk torolve...annyi ha hupi elnok lesz akkor emagyarbak = 0
1hete mas volt a helyzet, akkor meg talan lehetet volna valamit tenni (huzni az idot) de mostmar ...tudjatok a NOTA VEGEN a SEJHAJJJ
Ez nyílt titok - a közvélemény hangos többsége mégis ezt szeretné.
Nem láttam publikban sem a kongresszus elnökét, sem igen kevés képviselőn kívül senkit, aki az impeachment vagy akár az esetleges puccs témájában megszólalt volna. Akár mellettük, akár ellenük.
Ha az elnök nem beteg, vagy nem annyira mindent lenullázóan súlyos szinten, akkor egyszerűen érthetetlen, miért nem tudott fellépni naponta 3x 5 percre, amikor a kormánya megmondja: itt és ekkor kell csatát indítani.
A kongresszusnak pedig egyáltalán nem is volt mondandója a témában.
Görgess feljebb, ez nem teljesen így volt.
40 képviselőből mennyien szólaltak meg publikban (ráadásul, nem mint magánember, hanem képviselő). 8-10?
Impeachment is átment volna, ha nem 2/3-os.
NOTA VEGEN A SEJHAJJ...tudjatok az mi az...no errol kar vitazni, mert mostmar semmi ertelme se az impicsnek se diktaturanak se pedig a vitanak, mert ez a vita(ha nem ertitek az elobbi hasonlatot) olyan, mint HALOTTNAK A CSOK...vagy jobban fogalmazva annyi ertelme van amennyi lesz majd a bank hupi elnoksege alatt = 0.
Nem túl vidám, de ez egy valós kérdés.
Fél évig nem volt Kongresszus, aztán végre lett, most úgy néz ki, ismét átkúszik az emlékek világába - és amíg időlegesen voltunk, addig sem adtuk az életnek semmi jelét.
Most az impeachment miatt eleve főszereplők lettünk.
Odakinn szinte mindenkinek van már véleménye a helyzetről, illetve a vész-puccsról.
Csak nekünk, az állítólag a demokrácia letéteményeseinek, nekünk nincs. Eldumcsizunk kint, 1-2 embert vagy pártot lehet köpködni, de akkora lapulás van, hogy azt tanítani lehetne. Mitől félünk, lányok, fiúk? A kormányból többen is ki mertek állni a tervük mellett, minket még annyira sem érintett meg, mint a másik körlevélben a rég lefutott és úgy maradt belső szavazás.
Hamarosan újra impeachment, az elnök, ha tényleg munkaügyet hazudott betegségnek, akkor mindenképp megbukott, jöhet HUpi, legalább tiszta helyzet lesz. Mindenki számára.
Nincs kivastagítva.
Annyira nem fontos, lássuk be, még nekünk sem. 🙂
Vita?
Én sem gondolom, hogy még lenne min vitatkozni. Tökéletesen szerepeltünk. Igaz, a függöny mögül mormoltuk a szövegünket, vagy még ott sem.
Annyival viszont, értésem szerint, igenis tartozunk a választóknak, hogy valaki (konga elnöke?) összefoglalja a történteket, elmondja, kik és hogyan szavaztunk a 2 kérdésben (imp és puccs).
Most mindegy, sajnos. Ahogy WD írja.
Azon is túl vagyunk már. Gyeplő a lovak közé dobva.
1 hete, amikor az impeachment elindult, akkor kellett volna tájékoztatni a játékosokat, mivel pedig kongresszusi a döntés, ez a mi dolgunk lett volna, hivatalosan, nem kommentek között, vagy napokkal később kormányzati cikkekre reagálva (tiédre, economistoéra).
Ma már egy másik szituáció van.
Egy újabb impeachment tv. előtt állunk - most arról kellene publikálni, ami történt, és ami történni fog. Nem kell már okokat fejtegetni és lehetőségek között lamentálni. Annak 1 hete volt itt az ideje.
Tájékoztatni viszont muszáj (lenne). Éppen félinformációkból, homályos célozgatások alapján lehet (pláne sikeres) propagandát csinálni, hiszen nem kell felelősséget vállalni, csak meglapulni, és hagyni, hogy mások irányítsák a történetet, a maguk kedve szerint.
Page not found (404)
Bármi is van, mindenki nagyon reméli, hogy jól vagy, mindenki nagyon sajnálja, hogy leléptél, és mindenki igazán szeretné, hogy ez a történet most már lezáruljon.
Még az is kisebb gondot okozott volna, ha a karakteredet odaadod közös kormányzati használatba, vagy Luci-nak, aki tud csatát indítani, ennek a karakternek így is, úgy is reszeltek. Ezt gondolom.
Noname - ha még itt vagy.
Nincs harag, nem kell túlgondolni. Te magad is voltál offenzív korábban, most egykori barátaid ugrottak rád, épp olyan jogosan, ahogyan egykor te is jogosnak gondoltad az ilyesmit másokkal szemben.
Úgy tűnik, kormányodban ismerik a (z egészségügyi) helyzetedet, ha mégsem csak blöff volt, akkor itt megkövetlek. Publikban napokig többen is melletted álltak, ők megérdemlik, hogy azt a cikket újra kiadd.
Amikor megtámadtak, hogy miattam kerül bajba az ország, mert nem szavaztam meg az impeachmentet, meg puccsista vagyok, mert támogattam a diktatúra ideiglenes bevezetését (ráadásul kongresszusi többséggel, nem csak egy hunta akaratából), én is azt mondtam, hogy a meg nem szólaló képviselők jellemtelensége a fő probléma. Örülök, hogy már más is így gondolja.
Én nem tudok semmit.
Te tudsz bármit konkrétan?
Elhiszem, amit kormánytagjai mondtak, ennyi.
Most olvasom ezt a cikket: erepublik.com/en/article/2723660
Ez alapján mondtad?
Indítható magyar felkelés/RW Székesfehérváron...
Utazz Portugália CENTRAL TRANSDANUBIA (ROM) régiójában és támogasd a felkelést.
DET 1.3 = 30%al többet sebzunk.
1/10
Indítható magyar felkelés/RW Székesfehérváron...
Utazz CENTRAL TRANSDANUBIA (ROM) régiójában és támogasd a felkelést.
DET 1.3 = 30%al többet sebzunk.
1/10
Napi parancs MAGYAR OLDAL üsd a romit
erepublik.com/en/military/battlefield/305383
A többi csata nem számít erre kell koncentrálni.
DET 1.3
Sajnos elsiettek a gorogok az MPPt...egyelore meg megvan a thaj haborunk uh nem tudjuk megszavazni a gorok MPPt(thajnak van a goroggel MPPje) uh egyelore NEM...valoszinuleg 1het mulva ujra beadjuk, de remenykedjunk benne, hogy nem, mert akkor ez azt fogja jelenteni, hogy thajfoldon megmaradunk...tehat gorog MPP = NEM
Nem kellene HUpakolast hatalomra engedni. Régen az volt hogy lop osztogat de legalább vicces. Most már az se, 10 év alatt belefaradhatott mert csak egy huszadrangu bohoc maradt belőle.
Ez nem kívánságműsor. A nép őt szavazta meg másodiknak, akkor őt kapja.
Különben minek a közvetlen elnökválasztás? Vagy mostantól új szabály van és a konga választja az elnököt?
És félreértés ne essék, ugyanezt mondanám akkor is ha egy kardos elnökjelölt lett volna a második helyezett.
Volt itt már minden az évek alatt, miért éppen Hupitól fostok ennyire? 😃
Ezen a játékon már senki sem tud többet rontani.
Kheodum +1
Volt egy sikertelen impeachment.
Ezután, már aki odafáradt publikba, vitázhatott bárki az értelméről cikkek alatt.
Ezután felmerült egy puccs ötlete, szintén ki lehetett beszélni. Economisto és ŰZoleeka is korrekt cikket adott ki, ICS is összeszedett vagy 200 kommentet.
A jelenlegi elnök egyáltalán nem szerepel már, a kormánya is kérte a leváltását.
Demokrácia - tehát mivel az 1 hét türelmi idő alatt sem jutottunk kompromisszumosan alternatív, megvalósítható megoldásra, az van, hogy az elnökválasztás második helyezettje (a szavazatok 25%-a!) kerül pozícióba.
Van, akinek ez nem tetszik? Na igen, kétségtelen. Ám de volt egy hetünk megcáfolni a "csak sodródunk, ez nulla" álláspontot. Sikerült?
Tetszik, nem tetszik, veszélyes vagy szórakoztató - ez van.
Luci, nem nagyon láttalak arról cikkezni, hogy a puccsot milyen kitörő örömmel fogadtad, avagy e mostani, HUpák-ellenes hozzáállásodról is kvázi most hallunk/olvasunk először. Még talán a közvéleményt is meggyőzhetted volna az igazadról. Volt rá 7 napod. Ahogyan pl. Mikrobi sokat kommentelt (nagyjából teljesen egyetértesz most vele), te hiányoztál a kinti beszélgetésekből.
Ismét itt vagyunk - a képviselők dönthetnek.
Indítható magyar felkelés/RW Győrött
Utazz Western TRANSDANUBIA (ROM) régióba és támogasd a felkelést.
3/10
Az akkor is a Konga jögköre, hogy megszavaz-e egy bizalmatlansági indítványt. Ahogy azt sem szükséges indokolnom, hogy miért szavazok egyik vagy másik lehetőségre.
Egyébként meg ha már van ez a bizonyos "fékek és ellensúlyok rendszere" miért csak az elnök és a kormány visszaéléseitől, vagy hibás döntéseitől védjük az országot? Az emberek rossz döntéseitől nem ugyanúgy kellene?
Egyértelmű. Az a kérdés, hogy a konga felvállalja-e a döntéseit, vagy úgy kezeli, mint aktuális, pillanatnyi eldöntendő kérdés.
hsli, miért nincs még beadva az impics?
beadtam az impicset. Az elnök lemondott, az elnök nélküli kormánynak nincs legitimitása, a szabályok szerint a második jön. Erről a kongreszus dönt most, kérdés felülbírálja-e a választások eredményét újra. erepublik.com/en/main/law/Hungary/238384
Ma kora este...a romi csata utan ROGTON (kb masfel ora) indul a portugal tamadas az UTOLSO HAZAI regionk SZEKESFEHERVAR ellen!!...Aki tud keszuljon ne adjuk meg olcson magunkat!!!
az impicsre, ha mod van ra csak holnap delutan szavazzatok..ki-ki a belatasa szerint...en a multkor IGENNEL szavaztam, de mostmar sajna a helyzet ugy hozta (az utolso regionkat probaljuk megvedeni) hogy nem tartom ertelmet hupi amokfutasanak...jobban mondva tobb lesz a karja mint amennyi esetleges haszna lehetne...tehat szerintem most NEM-el kell szavazni, de majd holnap delutan...addig lehet ervelni...
Egyébként félrértés ne essék. Köszi WassDorong és többiek a munkát.
Utolsó régiónk HARCOLJUNK érte!!!
Védjük meg Székesfehérvár/CTD régiónkat!!!
erepublik.com/en/military/battlefield/305814
Kérek minden képviselőt: vagy így, vagy úgy - SZAVAZZON!
3 kilépő képviselővel 37 szavazatunk van. Éljetek a képviselői joggal, aki úgy érzi, indokolni sem kell, csak voksolni: IGEN vagy NEM.
Mutassuk meg, hogy van Kongresszus!
Indítható magyar felkelés RW BUDAPESTEN
Utazz CENTRAL Hungary (Portugal) régióba és támogasd a felkelést.
1/10
Bosnyakoknak kellene segiteni landolni...az arulo USA megerdemelne, hogy egy-ket szep pofont...ugy nez ki a bosnyakokra koncentralnak...
erepublik.com/en/military/battlefield/306169
Ezt a parancsot megtagadom.
Két óra múlva 12:09 erep idő indítható magyar felkelés RW Portugália ellen... Aki tud készüljön egy picit szorongassuk meg a luzitanokat...
Köszönöm minden képviselőtársamnak az e havi munkát, azt, hogy együtt dolgoztunk, próbáltunk Házszabályt módosítani, szavazni, 2 fontos impeachment törvényben igyekeztünk jól dönteni, érveltünk, a kormány részéről felvetődött vész-puccs körülményeit átbeszéltük.
Köszönet azoknak is, akik inkább csendben, a háttérből figyelték az eseményeket, akik hallgatásukkal segítették a Házszabály alakítását, illetve határozott érvek mentén inkább távol maradtak pl. az impeachment szavazástól. A tartózkodás joga is része a demokratikus döntéshozatalnak, még akkor is, ha többek véleménye emiatt nem kerül felszínre.
Köszönöm a kormánynak a tájékoztatást, főleg a zűrössé vált helyzetben.
Tisztelttel felkérem egyúttal a Kongresszus Elnökét, legalább 1 ciklusvégi Kongresszusi Közlönyben:
- foglalja össze a történteket,
- a hagyományokhoz híven publikálja a körlevelek tartalmát,
- tájékoztassa a játékosközösséget az új Házszabályról.
Amennyiben ő bármilyen okból akadályoztatva lenne, kérlek, Zoleeka, tedd meg helyette. Köszönöm.
Erep idő 06:14 után (5 óra múlva) indítható lesz felkelés a portugálok ellen.
Székesfehérváron fogjuk elindítani, aki itt lesz, abban az időpontban kérem ne habozzon és UTAZZON Portugália CENTRAL TRANSDANUBIA régiójába és támogassa a felkelést/RW-t!
Addig is töltödjetek!!!
NAPI PARANCSOT kérlek állítsátok át a székesfehérvári MAGYAR csatára:
erepublik.com/en/military/battlefield/307047
MINDENKI EZT üsse, minden egyebet HAGYNI KELL!!
- foglalja össze a történteket,
- a hagyományokhoz híven publikálja a körlevelek tartalmát,
- tájékoztassa a játékosközösséget az új Házszabályról.
Amennyiben ő bármilyen okból akadályoztatva lenne, kérlek, Zoleeka, tedd meg helyette. Köszönöm.
Kinél van a konga org, és miért nincs a konga elnökénél?
Adnál ki cikket elsősorban arrol hogy :
1. a konga téged kongaelnoknek valasztott
2. elso impeach
3. masodik impeach
4. DoA által felhozott dolgok
Mert ugye ha 1., kongaelnok vagy akkor a heti beszamolo is kellett volna a konga munkajarol és nem lattam hogy barmikor irtad volna, nem tudsz belepni....
szemi, én se tudok róla, hogy a kormánynak mostanában szóltál volna, hogy nem férsz hozzá. Hidd el, ha felkeresel minket, hogy szeretnél mondjuk cikket kiadni, vagy bármilyen okból be akartál volna lépni, akkor megadtuk volna a belépési adatokat ismét.
Ne sértődj meg, ha valamiben hibáztunk volna, akkor bocsi, de ugye néma gyereknek anyja se. Rosszindulat nem volt ebben.
Azt gondolom, szemi, ha ciklus közben bármikor szólsz, hogy baj van és nem tudod ellátni a feladatodat, mert mégsincs nálad az org (ezt ki tudta?), így aztán közlönyöket sem bírsz kiadni, akkor az egész konga kiállt volna melletted (pláne, hogy 10 fős frakciótok van/volt). Azért lettél te megválasztva, és nem más, mert a szavazatok többségével téged bíztak meg. Ezen rugóztunk pár napot, úgy emlékszem.
Szerintem, zárjuk rövidre a történetet.
Zoleeka, van időd összedobni egy rövid ismertetést a házszabályról legalább? Elég lesz napváltás után, valamikor a hétvégén. Lemented egy-egy google dokumentumba a két levelet, és a linkeket belerakod a közlönybe, nem kell hozzá kommentár, aki akarja, elolvassa.
Ha igen, köszönjük.
Indítható magyar felkelés/RW BUDAPESTEN
Utazz CENTRAL Hungary (Portugal) régióba és támogasd a felkelést.
1/10
Zoleeka - ha nem akarja, akkor nem akarja. Ez egy játék. A következő ciklusban talán olyan játékost válasszon a kongresszus elnöknek, aki szeretné végigvinni. Az elején olvashattuk, hogy senki nem szeretné, mégis megszavazta a kongresszus. A kongresszus szavazta meg, ezzel nincs mit tenni.
Nem kell erőltetni, add ki a közlönyt te, és záródjon végre ez a valóban eseménydús parlamenti hónap.
Indítható magyar felkelés/RW Miskolcon
Utazz Northern Hungary (Portugal) régióba és támogasd a felkelést.
7/10