JustPaste.it

Csak Kongasoknak kongakorlevel szept.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88238510

 

Üdvözletem s gratulálok a bejutáshoz.
Látom a másik körlevélben, hogy előkerült újra a Házszabály. Itt nyugodtan lehet ötletelni s nem zavarjuk a kormány parancs közléseit.
Kéretik egymás nem letiltását s normális hangnemes ötletelést.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88238546

 

Köszi szemi!

Szempy
Szempy és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88238598

 

Hú vazzeg hiánypotló még egy körlevél....

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88238641

 

Köszönjük!

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88238819

 

Szerintem aki nem megválasztott OGY-elnök, annak nincs joga hivatalos OGy-körlevelet indítani. Ez csak a te saját körleveled, szemi!

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88238832

 

"Tehát a szavazás állása:
1. szemi 9, Zoleeka 3, Mikrobi 1 szavazat."

szemi elindította ezt a körlevelet, úgyhogy szerintem meg van választva. Az alacsony részvételi arány meg nem az ő hibája.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88239709

 

Én is így látom, Zoleeka!
___

Akkor a tárgy a Házszabály. Egészítsük ki a k.bálint-félét, menjünk vissza egy régebbihez, vagy kezdjünk tiszta lappal?

Az aktuális kérdés a körlevél indítás. Valakinek javaslat a részletekre?

Gyapszi
Gyapszi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88239725

 

üdv mindenkinek🙂

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88239832

 

Javaslom hogy a körlevet az előző kongaelnok inditsa, ha ő nem képviselő, akkor a legnagyobb párt listájának a vezetője. Csak képviselők vannak benne, ha a kormány akar közös körlevelet, indítson.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240443

 

Eddig is a leköszönő konga elnöke indította a következő körlevelet. Most annyi történt, hogy nem volt előző konga, így előző konga elnök sem.

Most már, hogy ORG indítja a körlevelet, egyszerű a képlet: legyen az elnöknél az ORG. Ha most szemi lett a konga elnöke, akkor, javaslom, kerüljön hozzá. Mindjárt megoldható lesz így a levélindítás és a közlönyök kiadása is.

Házszabályhoz

Első körben próbáljuk meg tartani magunkat ahhoz, ami elkészült. Abban is van éppen elég, amihez lehet. Teljesen újat ne készítsünk, inkább:
- adjunk kiegészítéseket,
- a konga elnöke szedje össze azokat, indítson rá körlevélben szavazást,
- összesítsen,
- jelenjen meg ismét közlönyben (talán érdemes kiemelni a változásokat)
- és megint egy körrel beljebb vagyunk.

Mit gondoltok?

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240518

 

En azt javaslom alakitsunk hazbizottsagot. 48 ora jelentkezzen akit érdekel a hazszabaly módosítása és nekik indul egy kulon körlevél hogy itt az érdemi munka mehessen

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240528

 

napok óta fésülitek a fingot....

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240541

 

Házbizottság?
Érdemes ezt ennyire bonyolítani?

Miért ne javasolhatna a házszabályhoz bárki? Elnök mondja azt, hogy na, most indul az időablak, elolvasni 10 perc, akinek van valami gondja a jelenlegi házszabállyal, az tegyen javaslatot.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240582

 

Mert az érdemi munkát akadályozzuk és sokan fingfureszelesnek tartják

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240627

 

Azért írom.
Elolvasni 15 perc.
Átgondolni 15 perc.
Ide beírni a javaslatokat 15 perc.

Elnök ad egy keretet rá, ameddig lehet módosítást javasolni és átbeszélni. (pl. e hétvége, hétfő napváltásig)
Utána a beérkezett módosítókról kiír egy 24 órás szavazást, amit a végén zár, összesít, közlönyben kihirdet - és már mehetünk is tovább.

A házszabály a kongresszus alapja, mércéje. Agyonbeszélni nem kell, de ha tényleg problémája van a jelenlegi képviselőknek vele, annak egy időkorlátos vitában van helye a konga körlevélben.

Elnöknek mi véleménye a témában?

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88240674

 

Akkor modositasonkent 45 perc + az érdemi munka!

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241037

 

Tehát akkor a k.bálint-féle HSz. az alap. Akkor csak arról beszéljünk, ami még kéne bele, vagy rosszul szerepel. Ott az áll, hogy:

"A körlevél moderátora a házelnök, helyettese az alelnök, akiket a ciklus elején jelölés után 24 órás választással jelölnek ki. A szabályosság érdekében a házelnök és alelnök szavazást a hónap elején az előző hónap elnöke, vagy ha ő nem tag az új körlevélben, akkor az erre elsőként jelentkező tag vezesse le."

A második részbe beilleszteném, hogy a "körlevél indítást, és (a házelnök szavazást...)", így egyértelmű lenne, ki indít. Vagy külön mondatban, pl. "A körlevelet bármely képviselő indíthatja, amennyiben az előző házelnök nem vállalja, illetve nem tag az új Kongresszusban. Az új körlevelet 12 órával az eredmények véglegesítése után el kell indítani." És nem hagynám ki az Elnököt, akinek kötelessége lenne kijelölni azokat az embereket, akiket még be kíván venni a kommunikációba (mert ez lenne a körlevél lényege)! (Vagy mondjuk ki: tag lehet még a GM, HM, KM és punktum?!?)

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241092

 

Kulcskérdés:
Ha bent a brazil, akkor mikor lesz szabad CH?
Mikor lesz szabad Bosznia?
Sokan nem tudnak termelni és ilyen tempó mellett elszállnak (több elfoglal régió mellett) a kajaárak, dől a magyar gazdaság.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241114

 

Baramis ezt odaát kérdezd meg

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241127

 

No ebbe bárki javíthat s átírhat. Remélem mindenki felnőtt módján áll hozzá.
https://docs.google.com/document/d/19J9Xj01Evl1le7Eg-F_cdpBala4tka2MeW5xylNJS88/edit?usp=sharing

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241158

 

Kérem ferdítetten, vagy aláhúzással jelölni a változtatást.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241373

 

En nem ferek hozza

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241408

 

Én sem. Kértem hozzáférést. Köszi!

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241435

 

ó bocsánat, már megnyitottam

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241591

 

Kék aláhúzottal beleírtam. Lehet szamárságok, de a jóérzés határain belül vannak és építő jellegűnek szántam.
UFF!

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 28 napja #88241594

 

értelem szerűen írjátok bele.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245364

 

No G.Topi javaslataival kiegészített Házszabály. Kérem olvassátok át s lássuk mi az ami még belekerüljön.
https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245414

 

Gyerekek, megizzadtam vele, de korántsem teljes. Nem írtam:
- a beadható javaslatokról
- impeachmentről
- frakciókról és frakcióvezetőkről (szerintem okafogyott)
- ÁP megadásról
- kong. tisztségviselőkről, bizottságokról
- törvényalkotás részletezése
- konga és kormány viszonyának részletezése

és még ki tudja, mi hiányzik! Kérem a tapasztaltabb játékostársak segítségét, építő javaslatát. Ha az, amit javítottam és beírtam (remélem látszik) elfogadható, akkor megkérem szemit, hogy véglegesítse, hogy ne zavarja a szöveg olvasását!

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245442

 

G.Topi, ebben a doksiban (mit előbb beraktam) véglegesítve van az írásod.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245443

 

Látom, más is dolgozik, ez jó! Szerintem állapodjunk meg, kit milyen titulussal említünk, ezt tisztázzuk az elején, majd végig legyünk következetesek (Házelnök? - Kongresszus elnöke? stb.)

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245449

 

Köszi szemi, észrevettem!

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245471

 

Még egy fontos kérdés, mielőtt beleírnánk jó lenne megvitatni, hogy mekkora a körlevélben történő szavazások hatásköre (csak véleménnyilvánító, vagy kötelezi az elnököt, kormányt bármire?)

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245545

 

Jó lenne, ha kötelezné az elnököt legalább a 66%-osak.

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245560

 

Köszi szemi!

Kicsit lemaradva:
- Kéretik egymás nem letiltását s normális hangnemes ötletelést. -> mi van a meglévő tiltásokkal?

- mindenképpen kötlezze az elnököt

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245575

 

Akkor valahogy vegyük bele, hogy már a szavazás kiírásánál véleménnyilvánító (50%-os), vagy kötelező (2,3-os) szavazásról van-e szó?!!

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245617

 

Noname: belevettem "Körlevélben szereplő képviselőtársak üzeneteinek letiltása, a normális kommunikáció bármilyen akadályozása "
Remélem mindenki elfogadhatónak tartja

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245721

 

a képviselők feladatait, lehetőségeit részletezzük?
Képviselő által ingame benyújtható javaslatokról

Általános javasolt magatartás a képviselők számára, hogy az ingame beadott javaslatok esetében ne szavazzon rögtön, előbb tájékozódjon, kérdezzen rá frakcióvezetőjénél.

A kongresszusi képviselők által is benyújtható javaslatok ingame szavazásra:

/1/ Donate, avagy kiutalás. A kiutalás az államkincstárból, mely szigorúan valamelyik kormányzati orgra történhet. Kiutalási javaslatot képviselő csak az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adhat be.
a.) A minden olyan esetben, amikor nem eMagyar állami org a kiutalás célja donate javaslatot csak akkor kezdeményezhet, ha azt egy outgame szavazás keretében a kongresszus elfogadta.
/2/ Issue Money avagy pénznyomtatás. Gyakorlati jelentőségét a gazdasági változások miatt elveszítette. Az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adható be.
a.) Az ilyen javaslatot soron kívül le kell szavazni, beadóját pedig felelősségre vonni.
/3/ VAT & Import taxes, Income tax, Minimum wage, Work Tax. (ÁFA és Import adó, jövedelemadó, minimálbér, munka adó.
a.) a Kongresszus hatáskörébe tartozó döntések, azonban a Gazdasági miniszter vagy a CP (Államelnök) beleegyezése nélkül nem szavazható meg.
/4/ President Impeachment, avagy az Államelnök leváltása (bizalmatlansági indítvány).

President Impeachment

a.) A javaslat beadása előtt, egyeztetni kell a választáson második helyezettel, hogy vállalja -e az elnökséget.
b.) Amennyiben előzetes tárgyalás nélkül adna be valaki bizalmatlansági indítványt, a képviselőknek kötelező a szavazattartás. A beadó köteles cikket írni a miértekről és köteles kitölteni a debate area fület!

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245734

 

c.)Ha az Államelnök úgy ítéli meg, hogy nem képes tovább ellátni a feladatát, kérheti maga ellen az indítvány ingame megszavazását. Ebben az esetben is szükséges a 2. helyezett megkérdezése, illetve az elnöknek elfogadható magyarázattal kell szolgálnia miért mond le a mandátumáról.
A President Impeachment helytelen alkalmazása az eMagyar állam életét megbéníthatja ezért annak alkalmazása során rendkívüli körültekintéssel kell eljárni.

/5/ Natural enemy javaslat. - Főellenség. A javaslat a háború indításának eszköze, de fontos diplomáciai eszköz is.
Kiemelt fontosságára tekintettel csak az Elnök (vagy megbízottja) nyújthatja be. NE javaslat esetén kötelező a szavazattartás további tájékoztatásig (frakcióvezetők, shout, kongresszus topik).
Provide Citizenship (Állampolgárság megadása)

a.). A kongresszusi képviselők kötelesek nem eMagyar állampolgár részére az állampolgárság megadása során az alábbi szabályokat betartani:
/1/ Ellenszolgáltatást nem kérhetnek, nem fogadhatnak el,
/2/ Ellenséges ország állampolgárának nem adhatnak állampolgárságot - kivéve ha tudható róla, hogy RL magyar,
/3/ A hazatérő magyarok - akikről tudható, hogy RL magyarok - soron kívül kaphatnak állampolgárságot,
/4/ A Külügy dolgozói (Külügyminiszter, annak helyettese, ) felkérésére a kongresszusi képviselő köteles állampolgárságot adni a megnevezett igénylőnek.

/5/ Az állampolgárság megadására vonatkozó szabályok megszegése súlyos szabályszegésnek minősül.

Az állampolgárság megadását megelőzően az alábbi szempontokra kell figyelni: a kérelmező
a.) magyarul írta a kérelmet,
b.) shoutjai magyarok,
c.) magyar, vagy szövetséges nyelven és cikkeket reklámoznak,
d.) barátai között túlnyomórészt magyarok és/vagy szövetségesek vannak,
Kérdéses esetben PM küldése indokolt, s ha még ezt követően is kérdéses az állampolgárságot nem lehet megadni.

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245738

 

a képviselők feladatait, lehetőségeit részletezzük? - mindenképpen

Gtopi - egész jó, de mi van a meglévő tiltásokkal, illetve a kötelezettséggel arra, hogy ezek feloldásra kerüljenek? -> Ott van a figyelmeztetés 1x 2x 3x, Rövid távon ki lesznek zárva páran.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245805

 

Nem fogadom el, hogy a trollokat ne legyen jogom letiltani. Ha mégis bekerül, nem fogom betartani. Erre senki nem kényszeríthet, és leszünk még páran.
Az elnököt kötelező jogszabályt lehet, de nem érdemes alkotni, de az, hogy ehhez mekkora szavazatarány kell, tök mindegy. Nagyobb szavazatarányt fontosabb kérdéseknél szoktak megkövetelni, de ettől még lehet az is véleménynyilvánító. Az viszont kérdés, hogy a szavazatok, vagy a képviselők 50, ill. 66%-a (relatív és abszolút többség)?

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 27 napja #88245814

 

Olyat lehetne hogy a kongakörlevélben Mikrobi képviselő úr a házszabály értelmében tartózkodjon "bármelyik másik játékos nevének gúnyos eltorzításától, minősítésétől", még ha jelenleg nem is képviselő?

"5. A képviselők feladatai és kötelességei:
d) A körlevélben TILOS:
/2: bármelyik másik képviselő nevének gúnyos eltorzítása, minősítése"

A körlevélen kívül mindenki azt ír amit akar, de itt tartsa magát a házszabályhoz.

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 27 napja #88245820

 

Hoppá, másik körlevél. De itt se rossz.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245876

 

Kheodum pont itt jó.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88245898

 

szemi - ezekre gondoltam én is, de fontos mindent ennyire részletezni? Bár van hely...
noname - mire gondolsz, milyen feladatokat kéne részletezni? Mik a meglévő tiltások? Úgy gondolom minden szankció nullázódik az új kongresszussal. Amúgy a fegyelmezésnak van hatása, a fokozatosság elve érvényesül, igaz a renitenskedők figyelése plusz feladatot ró az elnökre. De ezért lett belevéve, hogy minden játékos jelenthet
Mikrobi - az előbb merült fel a kérdés, ha nem sikerül dűlőre jutni, szavazhatunk róla. Egyébként igazad van, hogy nincs sok eszközünk az elnökkel szemben (max. az impeachment) És mely törvények lennének 2/3-osak?

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88246002

 

G.Topi gondoljunk a jövőre, pl egy teljesen lökött elnöknél le lehetne szavazni egy NE vagy akár kiutalást is.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88246069

 

Na, beleírtam pár javaslatot a tervezetbe (zölddel olvasható). Amit törölni javaslok, azt áthúztam, azt csak feketével lehetett. Az impeachment szabályozását nem látom a szövegben, az majd később kerül bele? A szankcióknak nem látom értelmét, maguktól nem szoktak a képviselők személyeskedni, ha meg elszabadul a pokol, úgyse fog számítani holmi figyelmeztetés meg új körlevél indítása néhány képviselő nélkül. Minél egyszerűbb és a játék szabályaihoz nagyban alkalmazkodó házszabályra van szükség.
És fenntartom, hogy tisztázzuk, egyszerű vagy minősített többséget értünk a többség alatt.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 27 napja #88246118

 

Mikrobi te hova, mely doksiba írtál zölddel?

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88246532

 

Amit belinkeltél

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88246676

 

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88247573

 

GTopi - Amiket szemi írt

+ az jó. Mikrobinál tiltva vagyok + még 1-2 helyen, szóval az érdemi munka ilyen szempontból kérdőjeles
+ a többi Kongatagról nem is beszélve.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88247670

 

Én se látok, mert valaki kitörölte. Akkor én be is fejeztem itt a gittrágást. Jelzem, hogy nemmel szavazok a házszabályra. Ez így közönséges diktatúra.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88247777

 

A diktatúra egy személy vagy csoport akaratának maradéktalan érvényesülése a többséggel szemben. Itt legalább 37 ember szabadon beleszólhat a konga jövőbeli működésébe. Sajnálom, hogy a többség "gittrágást" meg miegyebeket lát ebbe, amin néhányan aktívan dolgozunk. (Személy szerint nem is szorgalmazom, hogy a Házszabályt ebben a ciklusban mindenáron elfogadtassuk)
Azt,hogy neked nem sikerült a szerkesztés, sajnálom, fuss neki még egyszer! Én nyitott voltam (és vagyok) a problémák szavazással való rendezésére, a tiltás esetében is, és fontosabb kérdéseknél is!

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88247801

 

Noname - ok, akkor vegyük bele, amit szemi ideírt. A lényegével én is egyetértek.
A másik: a letiltásokkal nem megyek sokra, erővel nem tudom érvényesíteni azt, hogy ki hogy, s mint zárja ki magát a Konga működéséből. Leírtuk: részt kell venni, de betartatni nem tudom. Ha valaki csak a plecsniért és az 5 aranyért lesz képviselő, sajnálatos, a pártjára vet rossz árnyat, de már így is kevés a jelentkező...

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88247855

 

Leírtuk: részt kell venni, de betartatni nem tudom.
GTopi: Igen, itt a baj. Pedig valahogy számon kellene tartani, hogy ki milyen mélységben vesz részt a munkában. (nem a jelenlegi helyzetben, majd ha elfogadásra került a házszabály, rendeződött a körlevelek helyzete, stb...)
PL: szavazásokból hiányzik, nem szavaz ennyi alkalommal stb... (persze hagyni kell azt az IRL eshetőséget, h nincs net elutazott, kórházba került (mint 1 hete én pl), de jeleztem főnökömnek stb...) ezt is jobban ki kellene vesézni

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248203

 

/1/ [...] Kiutalási javaslatot képviselő csak az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adhat be.

***
Ez aláveti a Kongresszust a kormánynak, veszít a szuverenitásából. Vagy nem?

a.) [...] ha azt egy outgame szavazás keretében a kongresszus elfogadta.

***
Van outgame szavazás még? Hol? Évek óta nem láttam ilyet.

/2/ Issue Money avagy pénznyomtatás. [...] Az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adható be.

***
Kongresszus önállósága, szabadsága?

a.) Az ilyen javaslatot soron kívül le kell szavazni, beadóját pedig felelősségre vonni.

***
Nem illik bele a kormányzat elképzelésébe az önálló kongresszusi javaslat, és még büntetés is jár érte?

/3/ VAT & Import taxes [...]
a.) [...] a Gazdasági miniszter vagy a CP (Államelnök) beleegyezése nélkül nem szavazható meg

***
A kormány utasítja a kongresszust, ezzel alárendeli?

Impeachment

***
Támogatom a szabályozását, habár pontosan tudjuk, hogy személy szimpátiák határoznak, viszont leírva jó és összeszedett.

NE-beadása

***
Támogatom. Nincs szankció a trollokra?

A Külügy dolgozói (Külügyminiszter, annak helyettese, ) felkérésére a kongresszusi képviselő köteles állampolgárságot adni a megnevezett igénylőnek

[...]
A kormány kötelezi az önálló kongresszust? Milyen alapon? Ránk parancsol, hogy adjunk valakinek AP-t, nem adunk, és még mi leszünk büntetve? Hm...

---

Ignore
Azt gondolom, aki kizárja magát a konga teljes köréből, az saját magával szúr ki. Ha valakit rendszeresen és módszeresen (kongán kívül) köpködnek, szidnak, támadnak, annak miért kellene itt jó képet vágnia hozzá? Ignore - és el van intézve. Hadd legyen ez a képviselő saját döntése. Szerintem.

Aktivitás
Kíváncsi leszek, hogy ennek elmaradását hogyan szankcionálja majd az elnök. Pellengér? Nyilvános névsor a nem szavazókról? A keveset kommentelőkről?
Nyilvánvalóan az legyen képviselő, aki tenni akar - de ez egy játék, odakinn család, RL, munka, 1000 ügy.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248536

 

Rohadt CSRF attak, most írhatom újra...
Vagy bedurcizzak én is?
Bocsi.

Az aktivitásról, ignore stb. témáról írtam először. Olyan dolgok, miket nehéz közvetlenül befolyásolni, inkább a konga tagságot kéne vonzóbbá tenni. Ha nyilvános a körlevél és a megfelelő házszabály szerint a renitenskedők is nyilvánosságra kerülnek (+ megfelelő szankció), akkor a pártok is meggondolnák, kit tesznek a lista elejére.

DoA - amit írtál megint jó meglátások. A miniszterek sehol se kötelezzék a kongát, csak ajánlhatnak, javasolhatnak. A szöveget mindenhol át kell írni. Ugyanúgy az outgame szavazást. (Mivel egy régebbi házszabályból van ez a szöveg is, én ahol ez volt átírtam körlevélen belüli szavazásra.)

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248555

 

Az aktivitás ugyanakkor nyilvános, ott van a MyCountry/Adminisztráció oldalon, hogy ki mikor hogy szavazott. Ha a körlevél is nyilvánosságra kerül, minden látszik, és ha valaki cikket is ír, a nyilvánosság ereje elég ösztönző kéne legyen az aktivitáshoz. Más, reális eszközt nem tudok a betartáshoz.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248671

 

Mikrobi: a házszabály 4.c) pontja: "a szavazáson az egyszerű többség elve alapján születik döntés, kivételt képeznek ez alól azok a javaslatok, amiről a házszabály megfelelő pontja másképp határoz." (Ilyen kivétel a házelnök bizalmatlansági indítványa, lás😛 3.c pont) De ha kell, belevesszük, hogy az egyszerű többség 50%+1 szavazatot jelent?!?

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248701

 

Csak kérdezem, hogy szerintetek ezt ki fogja észben tartani? Egy új kongatag ezt meglátja, azonnal felmond. Szerintem atestetek a ló túloldalára, erősen.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248708

 

Tehát: belevettem a benyújtható törvényjavaslatokat, a 7. pont alatt tessék átolvasni. A javasolt és általam jónak látott kiegészítésekkel/javításokkal.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248718

 

Soma: ha nem kívánsz részt venni benne, nem muszáj. Az ezt megelőző Házszabály jóval bonyolultabb volt, 13 oldal. Ez csak 7. És józan, belátható dolgokat rögzít, nem kell megtanulni, néhány részét reméljük csak nagyon ritkán kell alkalmazni (impeachment, kizárás körlevélből stb.). De valahol rögzíteni kell, hogy a konga idejének felét ne a szabályról történő vitatkozás tegye ki minden ciklusban. Ezért szánjuk rá most mi az időnket.

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248760

 

Én értem. De k.balint előtt pl nem is volt, mégis atraktivabb, nyugodtabb kongamunka folyt. Ezért érzem kicsit soknak.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88248786

 

Épp a k.bálint előtti verzióról beszélek, ha akarod belinkelem.
A lehetséges szankciók hiánya, a körlevél szabályozásának és indításának teljes hiánya pedig állandó konfliktusforrás volt, legalábbis az elmúlt év során, mióta kongatag vagyok.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88249232

 

GTopi: nem érdekel, mit hadoválsz a diktatúra definíciójáról. Engem az érdekel, hogy szerkesztettem egy Google dokumentumot és minden változtatás szőrén szálán eltűnt. Tudod, a Google dokumentumokban nem kell menteni, automatikusan történik. Viszont léteznek verziók, amiket a tulajdonos egy az egyben törölhet, mások még helyreállítani se tudják. Úgyhogy ahelyett, hogy rajtam gúnyolódsz, gyakorolj nyomást szemire, hogy állítsa vissza a szerkesztéseimet, ellenkező esetben kimaradok az egész gittegyletből.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88249843

 

Mikrobi nem töröltem semmit sem. Végig nézet mind 2 dokumentet, nagyon kíváncsi vagyok az írásodra.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88250014

 

Tudod Mikrobi, megpróbálok nem a te hangnemedben reagálni a pökhendiségedre.
...
Szóval: tegnap délután kb. 3 órát ültem itt a Google doksik előtt, a szerkesztések nagy részét én végeztem. Azt is láttam, hogy szemi, és még mások is változtatásokat végeznek rajta, sokszor egyidőben. Sajnos a Te szerkesztésedet nem láttam, pedig TÉNYLEG kíváncsi voltam arra, mit változtatsz. Ahogy beírtál ide, rögtön megnéztem, de semmi változást nem láttam a 10 perccel korábbihoz képest! Sajnálom, nem tudom 100%-ig állítani, hogy tudom mi történt, de nehezen tudom elképzelni, hogy valaki szándékosan, CSAK a Te szerkesztésedet tüntette volna el!
Nézz utána, hátha megvan valahol, hiszen sajnálatos a munka elvesztése. Ha mégis, kérlek, csináld újra, és mentsd le előbb magadnak is! Tudom, nem vigasztal, de mind jártunk már így! És próbáld visszafogni magad, nem biztos, hogy rögtön mások gyanusítgatásával és sértődéssel kell reagálnod.
Köszi: GTopi

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 26 napja #88250223

 

A pökhendi itt te vagy, öcsém! Ha én nem töröltem ki, akkor valaki más volt, ez 100%. De nekem ez a gittegylet koránt sem olyan fontos, mint neked, a valós életem 1 perce értékesebb, mint a te tegnapi 3 órás gittrágásod, hogy új verziót kreálj az évek óta értelmetlen és betarthatatlan házszabálynak.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88250460

 

Azt, hogy ki a pökhendi, és kinek mi a fontos, majd a nyilvánosság eldönti!

Különösen, ha mindenki látja majd, mik voltak a szerkesztéseid. Merthogy nem tűntek el, csak miközben én korrektúrát alkalmaztam, ami zölddel jelenik meg nálam, addig Te ügyesen ZÖLD színt választottál a beírásodhoz. Szemi pedig előbb hozta nyilvánosságra a verziómat, te még a régiben szerkesztettél. Tehát:
2.d pont: kihúzta😛 "erre elsőként jelentkező tag vezesse le" beírta😛 "a legtöbb kongresszusi medállal rendelkező képviselő "
2.f beírtad "a legtöbb kongresszusi medállal rendelkező képviselő indítsa, erre az eMagyar Kongresszus orgot az elnök bocsássa a képviselő (házelnök) részére." és kihúzta😛 "bármely képviselő indíthatja," (mondjuk az org átadása már szerepelt ugyanebben a pontban)
3. a kihúzta😛 'A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre.
(Nem feltétlen ORG-ból kell kell irányítania a folyó tevékenységeket.)'
3.c pont kihúztad " Ha nincs jelentkező, akkor a házelnök jelöli ki azt, aki betölti a pozíciót. Egy ciklus alatt maximum 2 bizalmatlansági indítvány kezdeményezhető!"
3.d pont stilisztikai javítás
5.d/4 pont "Tilos a körlevelek tartalmát meghamisítani." ponthoz megjegyzés(?): "??????? ez meg mi?😮"
Azt hiszem ezért a néhány beírásért kár volt ekkora patáliát csapni. Egyébként azért a lényegi változtatásokat azért megbeszélhettük volna itt a körlevélben előtte, másrészt arról egyáltalán nem volt szó, hogy örökös Házelnök legyél!
Amúgy a doksi linkje itt van fent szemi hozzászólásai között, de azért beírom én is: https://docs.google.com/document/d/19J9Xj01Evl1le7Eg-F_cdpBala4tka2MeW5xylNJS88/edit?usp=sharing

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88250586

 

Kár volt, hogy a régit nem zártam le. G.Topi köszi

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88250745

 

Na, akkor megtaláltad. Lehet vitatkozni róla. De honnan vetted, hogy örökös házelnök akarok lenni? -,-

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88250831

 

No holnap estig szavazzunk arról, hogy
"A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre"
Igen vagy Nemet kérek.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88250833

 

Vagyis kiheréljük a kongát vagy sem.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88251883

 

Jó, nem örökös házelnök, de "A legtöbb konga medállal rendelkező képviselő" egyértelműen rád vonatkozik. De később lehet arról is szavazni.

Szavazatom szemi felvetésére: egyértelmű IGEN

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88251884

 

Ez a kérdés nem merülne fel, ha elvállalnád a tisztséget és a parlamentet érdekelné, hogy van-e házelnök vagy sem.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88251971

 

Igen

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252028

 

Igen

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252165

 

Igen

Zotmund
Zotmund és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252315

 

"A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre": Igen

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252361

 

nem

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252364

 

GTopi, esetleg nézz körül a Hamasz képviselői között, addig ne beszélj hülyeségeket!

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252512

 

GTopi #88248536

Köszönöm. Teljesen egyetértek. Legyünk konzekvensek, és a képviselőségnek adjunk rangot (tegyük vonzóvá).

+
Körlevél indításakor kezdőüzenetben mehet a házszabály, erről volt szó korábban.
A szabály nem ismerete játékon belül nem bűn, viszont vagy mindenkire érvényes, vagy senkire. Egy újonc képviselőnek nem kell végigolvasnia 50 korábbi körlevelet - csupán az elfogadott Házszabályt.

+
Aktivitás
Ezt bízzuk az egyes képviselőkre, szerintem. Ha a pártelnök ciklus végén úgy gondolja, hogy valaki csak beült, de nem csinált semmit, és ez ellen tenni szeretne, akkor majd ő ezt megoldja.

+
Körlevél indítása - Házelnök - IGEN
ORG legyen a házelnöknél.
Kérem a Házelnököt, adjon ki közlönyöket, lehetőleg a vitákról, a folyó témákról, tájékoztató jelleggel, illetve lezárult szavazásokról.

+
Házszabály betartása
Ne szimpátia alapján működjön a szuverén kongresszus.
Aki régóta követi, olvashatta már itt ugyanattól a képviselőtől: "a kongában nem vitatkozni kell, nem arra való", az ellenvetést megfogalmazókat szidta, és kérdés nélkül szavazott meg minden kormány-javaslatot - illetve kormányváltos után "nem hagyhatjuk, hogy a kormány elnyomja a szabad kongát", ekkor mindenbe belekötött, obstruált, veszekedett.

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252597

 

Legyen, igen

economisto
economisto és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252677

 

Ha a korlevel alatt csak a kongatagokat tartalmazo korlevelet ertjuk akkor a szavazatom IGEN.

Termeszetesen jo volna ha megmaradna melette a masik korlevel is, ahol a kormany tagjai is szerepelnek. Ezt felolem indithatna a kormany is.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252700

 

economisto, jó a felvetés.
Ha az nem konga körlevél, akkor ez egy remek ötlet.

Javaslom, szabályozzuk, hogy abban mi megengedett, vagy arra is érvényes a Házszabály?
Az esetleg ne is konga körlevél legyen, hanem "kormányzati tájékoztató körlevél a kongresszusi képviselők felé". Ez esetben megoldódna a dilemma, ha a konga elnöke nem akar levelet indítani a konga-elnyomó antidemokratikus kormány tagjaival. Ott esetleg a konga körlevél viselkedési normáit sem kellene betartatni? - ezt csak kérdezem. Hiszen az csak egy sima levél, az ott leírtak nem a konga elnökének hatáskörében tartoznak, őt azokért nem is lehet felelőssé tenni.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252756

 

Szerintem a kongakörlevél (a hivatalos) az, ahol az elnök és a kormánytagok is szerepelnek (mint ahogy azt a készülő házszabály-tervezet elején is próbáljuk rendezni). Esetleg belevehető az is, hogy a házenöknek joga van KÜLÖN levelet indítani olyan célokra, mint pl. ez is, vagy szavazások (ahol a kormánynak beleszólása nincs). De a szavazás menete, viselkedési kódex erre is érvényes lenne!

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252765

 

Azt én is támogatni tudom, hogy ez a hibrid rendszer maradjon. Házelnök indítja ezt, a kormány pedig a másikat. A kormány által indított indulna mondjuk először, ahol lehet házelnököt választani, utána pedig elindulhatna a kormánytagok nélküli is.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252777

 

Mindenképpen a csak kongresszusi körlevél a hivatalos, nem a kormányzati

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 25 napja #88252872

 

Defender of Ascalon #88248536

+
Körlevél indításakor: -> jó ötlet, mindenki megismeri, aki nem ismeri meg, az saját hibája, rendelkezésre állt neki az anyag

+
Aktivitás
Jogos az észrevételed

+
Körlevél indítása - Házelnök - IGEN
HUpakolas kishuga Luci Ewing #88252777
Szerintem is

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 24 napja #88254511

 

"A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre": Igen

szpalika
szpalika és Kheodum and 34 more people | 24 napja #88254759

 

"A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre": Igen

Lormancs
Lormancs és Kheodum and 34 more people | 24 napja #88254855

 

+1 az igeneknek!

Gyapszi
Gyapszi és Kheodum and 34 more people | 24 napja #88255063

 

+1 igen a házelnöknek

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 24 napja #88255191

 

12 egyértelmű igen, egy nem és néhány bizonytalan válasz szemi felvetésére.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88256962

 

Székely ostor?

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88256966

 

lemondott

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88256980

 

Miért mi történt?

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88257053

 

még itt van, talán elmondja

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88257565

 

Tehát akkor maradhat a Házszabályban a "A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre." mondat.
Másik fontos téma, amire Mikrobi is felhívta a figyelmet, hogy ki indítsa a körlevelet. (Ezek szerint nem egészen pontos, ezt jobban kell szabályozni a gördülékeny indításért). Tehát a lehetséges módok:
1. Az előző havi Házelnök (ahogy nagyjából eddig is volt)
2. Az Elnök által kijelölt ember (természetesen csak kongatag lehet, ezt már megszavaztuk)
3. Bárki, aki időben vállalja (a tervezetben szereplő javaslat)
4. A legtöbb kongresszusi medállal rendelkező képviselő (Mikrobi javaslata)
5. Más (konkrét javaslatokat kérnék, pl. a fenti sorrendben az illető akadályoztatása esetén)

Javaslom szeminek, írja ki szavazásra!

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88257581

 

Ismét felhívom a figyelmet, hogy messze nem én vagyok a legtöbb medállal rendelkező képviselő. Köszönöm.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258652

 

1).

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258693

 

"2. Az Elnök által kijelölt ember (természetesen csak kongatag lehet, ezt már megszavaztuk)"

Elvileg nagyon jó megoldás.

"3. Bárki, aki időben vállalja (a tervezetben szereplő javaslat)"

Legyen bárki a képviselők közül, akit a konga jelöl és a legtöbb szavazatot kapja a konga részéről. Ez nagyon bizalom kérdése.

U.i. Kérek minden tisztelt képviselőtársat, hogy a továbbiakban is csendben szavazati fegyelmet és tisztességes magatartást szeretnék személyeskedés és fikázás nélkül. Köszönöm!

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258851

 

baramis figyelmébe: nem tudja a konga megválasztani azt, aki majd a körlevelet indítja, hisz' nincs még körlevél, ahol tudnánk kommunikálni! (Az egész cirkusz nem lenne, ha annak idején a játék készítői gondolnak a kommunikációra. Lett egy hamvába holt cset, egy nagy-nehezen kialakult üzenőfal, ahol bírnak barátok, párttársak és századtagok üzenni egymásnak, de kongresszus nem.)

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258893

 

@GTopi: Ok. Csak volt 1 elméletem és felvetésem. Nem tuti, hogy jó. De így kifejtve jogos a hozzászólásod. Nem akartam kedélyeket felkorbácsolni, csak agyaltam.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258899

 

1. Aki Házelnök az adott ciklusban, az mindenképp induljon következő választáson is (biztos befutó helyen). Ez esetben legalább el tudná indítani az ORG-ból a körlevelet mindenképp.

2. Ha a Házelnök nem indul (biztos befutó helyen), akkor a ciklus utolsó hetében vegye át a tisztségét (azaz az ORG-ot) a helyettese (olyan helyettese legyen, aki biztosan indul befutó helyen).

3. Ha sem az elnök, sem a helyettese nem várható következő ciklusban képviselőként, akkor a Kongresszus szavazzon meg valakit "ügyvivő levél-indító"-nak (nem picit hangzik h*lyén, elismerem) a következő ciklusra.

Esetleg lehetne, hogy olyan jelentkezzen aspiránsként Konga elnöknek, aki biztosan érkezik a következő ciklusban is. Azért ez elég kiszámítható (ritka kivételektől eltekintve, ha 5. helyen lévő párt kiesik a top5-ből).

Pláne, hogy a Konga elnökének továbbra is mindössze annyi a feladata és felelőssége, hogy elindítja a levelet. Ez egy kiszámítható feladatkör.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258916

 

baramis - minden OK, mi is épp agyalunk. Figyelj, ennyi
DoA - macerás. Jó lenne olyan szabályt alkotni, amely minden körülmények közt alkalmazható, nem feltételezi, hogy az előző konga tagja/elnöke indul a köv. körben is. (Erre javasoltam a sorrendet) Pláne ciklus utolsó napjaiban megszavaztatni a kongával körlevélben ki legyen a köv. elnök... Szóval nekem macerásnak tűnik.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258922

 

Mondtam, az indítsa a körlevelet, akinek a legtöbb medálja van

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258939

 

Mit számít a medál? Hogy jön ez ide? Milyen medál?

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258967

 

Igaz. Mindenképpen macerás, belátom.

És ahhoz mit szólnátok, ha kihasználnánk azt az átmeneti állapotot, amikor már megvannak az eredmények, de még nincs következő Kongresszus? Hatalmas személyi változások általában nincsenek, így bizalmi alapon (amennyiben a regnáló házelnök nem jutna be ismét) valakit meg tud bízni a Ház a levélindítással (úgyis ORG-ból indul).

Mert, voltaképp ez egy kivételes eset, amire rá kell húzni valamit.

A másik kivétel a "nem volt előző konga eltörlés miatt" történet.
Az ORG ilyenkor is ott van valakinél, feltételezhetően a legutóbbi elnöknél. Ha korábban bizalmat kapott, úgy gondolom, az eltörlés utáni első parlamentnek is lehet ideiglenes elnöke (levélindítója). Már persze, ha bejut. Ha nem, akkor nincs mit tenni, erre az esetre fel kell kérni a kormány első emberét, ő biztos pont, és levelet indítani meg lehet kérni. Elindul a levél, ott a képviselők választanak új házelnököt, ő megkapja az ORG-ot, indít egy ilyen "csak képviselőknek" levelet.

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88258981

 

DoA +1

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88259032

 

Tehát kb. ott tartunk, amit én is javasoltam:
1. Előző Házelnök (vagy megbízottja)
2. Ha ő nem (felsorolt okok miatt, v. egyszerűen nem vállalja), akkor az Elnök embere
3: Ha nincs elnök (hülye, stb.), nincs embere: Mikrobi ötlete
Kérdés, hogy hol akadhat el az információ?

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 23 napja #88259062

 

Teljesen rendben van.
Akkor akad el, ha a nem újrázó házelnök nem adja át az ORG-ot senkinek.

1. tiszta sor
2. többeket érzékenyen érint (konga szuverenitása, elnyomása, antidemokratikus)
3. Ki fogja nézegetni a medálok számát, és mi van, ha egyezik, esetleg az illető nem szeretné vállalni, és a második sem, és a harmadik épp RL miatt nem elérhető, stb? Papíron jó ötlet.

Én még mindig azt mondom, ha a Házelnök nem lesz tagja a következő Parlamentnek, akkor ezt jelentse be időben, és a konga válasszon valakit levélindítónak. Valaki csak elvállalja.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259229

 

DoA pl nem tudnám átadni az orgot, ugyanis nem kaptam meg a belépési adatokat.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259235

 

S kérem szavazzatok: Érvényesítjük e Házszabálynak ezt az irományt https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit?usp=sharing

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259273

 

Mikor? Ha nincs senkinél (nem elérhető) az ORG, akkor ticket, megkapja az állam, egy ilyen helyzetben nincs legitim tulajdonosa. Kinek adja oda? Ez a kérdés van GTopi felsorolásában. Ott 2-es pont, ami járható. Ez egy egészen különleges eset. Ha nincs Hivatalos Konga Körlevél, akkor illegitim bármilyen szavazás. Függetlenül attól, hogy valaki jó szándékkal elindít egy körlevelet olyan résztvevőkkel, akikkel jónak látja. Ez csak egy felesleges konfliktus melegágya, ha már demokráciát gondolunk játszani, akkor muszáj betartani annak konzervatív szabályait is.

Amennyiben nem volt előző Házelnök (eltörlés miatt, vagy kilépett, AP-t váltott, akármi), akkor nincs az a képviselő, aki hivatalos levelet indíthatna. Akár szimpatikus az illető, akár nem.
Én így gondolom. Marad az éppen regnáló kormány megbízottja (jelen esetben az MHP képviselője, Zoleeka van/lenne ilyen szerepkörben).

A Házszabály korábbi részeit elfogadta az akkori Kongresszus, ne nevezzük már holmi irománynak, k.balint megdolgozott vele lelkiismeretesen.

----

Házszabály: IGEN

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259297

 

DoA egy szóba kötsz bele? Köszönöm

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259314

 

Minek kellett oda az a szó? Lekicsinylően leszóltad, én pedig elmondtam, mi erről a véleményem. Semmi belekötés nem volt.

Amit most elfogadunk, azt is leszólhatja majd 2 hét múlva egy másik konga, mondván, hogy ez csak valami iromány, és szavazzunk róla, különben nem tekintjük szabályzatnak. Holott most meg veled együtt GTopi, noname, baramis, Kheodum foglalkozott vele jobban.

Túlbeszéltük.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259352

 

Nemmel szavazok a házszabalyra. A kormány ne legyen tagja a körlevélnek.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259361

 

Nem leszólás volt, csak belegondolod.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88259996

 

Akkor rosszul értelmeztem, tévedtem. Ennek örülök.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260441

 

Házszabály: IGEN

Bár sok apró finomság még javításra vár (formailag és tartalmilag is), én belevettem volna még ezt-azt, de összességében ez így már egy kerek iromány, a dolgok nagy részét szerintem elfogadhatóan szabályozza

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260553

 

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260567

 

nem

lazac77
lazac77 és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260573

 

Oké, legyen: igen

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260614

 

Szerintem legyen a mostani rendszer egy körlevél a kormánytagokkal, illetve az elnökkel és egy körlevél csak a kongának.
Szóval ebben a formában nem a szavazatom.

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260628

 

Igen

economisto
economisto és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260638

 

En is a ket korlevel partjan vagyok.
A hazszabaly tobbi reszevel egyet tudok erteni.

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260691

 

Két körlevél megoldást támogatom.
Így NEM a szavazatom.

fonok15
fonok15 és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260723

 

igen

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 22 napja #88260849

 

Két körlevél, Nem

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 22 napja #88262019

 

Szintén a két körlevél pártján vagyok, mivel ez a megoldás eddig jól működőnek tűnik.

Egy konga+elnök+kormány körlevél a gördülékeny kommunikációért és egy csak a kongának, a külső befolyástól mentes megbeszélésekre/vitákra.

A házszabály tervezet többi része rendben van, de egyelőre nemmel szavazok rá.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88262179

 

5 igen
2 nem
6 nem, akik két körlevelet szeretnének.
Sajnálatos, hogy 40 főből csak 13-n szavaztunk, az én szavazatom a két körlevél szükséges, erre nem gondoltam, viszont tetszik. Így ezzel kiegészítjük. S új szavazást írok ki a Házszabályra.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88262211

 

Egy körlevél elég. Hogy ennyien szavaztak, az is mutatja, hogy a gittrágást kevesen komálják.

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 21 napja #88262440

 

Egy kis statisztika az eddigi kongaaktivitásról:

Konga körlevél (37 fő)

Legalább egyszer hozzászólók:

szemi
GTopi
Szempy
HUpakolas kishuga Luci Ewing
Mikrobi
Zoleeka
Gyapszi
Defender of Ascalon
Soma2266
baramis
nonameemanon
Kheodum
Zotmund
economisto
szpalika
Lormancs
fonok15

37 főből 17 fő megszólaló = 46%

******************

Konga és kormány körlevél (44 fő)

Legalább egyszer hozzászólók:


Weisz Manfred Huba
GTopi
HUpakolas kishuga Luci Ewing
Soma2266
wwenigma
Defender of Ascalon
Zoleeka
szemi
SzasZiii
economisto
Mikrobi
Szempy
baramis
Zotmund
Domv
WasssDorong
heroine17
Soma2266
Boliviano
szpalika
Nerico
JOGAR00
szekely ostor
Kheodum
Lormancs
nonameemanon

44 főből 26 fő megszólaló = 59%

******************

Nem is olyan rossz arány, és ezt a gittet elég lesz egyszer alaposan megrágni hogy megelőzzük a későbbi sűrű gittrágásokat.

Zotmund
Zotmund és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88262534

 

NEM a házszabályra egyelőre, mert külön körlevelet javasolok én is a konga és a kormány közti egyeztetésre, és külön csak a kongának.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88262555

 

Zotmund ez már lefutott. Már benne van a kétkörlevél a Házszabályban. Új szavazást indítottam.

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263081

 

Sajnálom, az a 18 fő, aki EGYÁLTALÁN nem szólalt meg eddig, az csak elrakja a medállal járó 5 goldot, és benyom néha az ingame szavazáson, ha épp itt van? Vagy az a jó, ha nincs "gittrágás"?
Persze egyesek "konga-droidokat" emlegetnek, ami számomra sértő, de úgy látszik, sajnos ez a realitás...
___

A Házszabály új változatára: IGEN

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263187

 

Két körlevél és új szabály: igen

darkm00n
darkm00n és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263387

 

A jatekszabályok szerint csak egy hivatalos szavazati mechanizmus van a játékban, amit itt folyik az csak mese habbal.
Rengetek fölösleges vita semmiért.

Egy körlevél és kész.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263456

 

Tartozkodom

Weisz Manfred Huba
Weisz Manfred Huba és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263468

 

igen a házsszabályra

Soma2266
Soma2266 és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263511

 

Darkmoon, jó hogy megjottel.

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 21 napja #88263575

 

Két körlevél és új szabály: igen

Annak pedig aki sokallja a két körlevelet vagy nem szeret körlevelekbe sem írni sem olvasni, nem kötelező újra kongatagnak indulnia. Jelenleg nem is esélyes hogy következő hónapban lesz konga.
Mondjuk gyanús hogy a két hónapnyi tesztüzem után veszni hagynának annyi fejlesztést a játékban, vissza fognak még térni a terepek kisebb-nagyobb módosítással. 🙂

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263580

 

Igen a szavazatom.

Gyapszi
Gyapszi és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263582

 

Ház szabály: igen
Két körlevél: tartózkodom

nonameemanon
nonameemanon és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263591

 

igen

Zotmund
Zotmund és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263805

 

Házszabály: igen
2 körlevél: igen

darkm00n
darkm00n és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263851

 

Egy hónapon keresztül az "aktív" kongatagok arról vitatkoznak hogy ki a konga elnök s hány körlevél legyen.
Gratulálok, nagyon fontos dolgokról beszéltek itt. Valószínű ezen múlik eMagyarország jövője.

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 21 napja #88263872

 

Akkor - ha már eddig néma voltál - mesélj a nagyon fontos dolgokról amikkel meg lehetne változtatni a jelenlegi helyzetet. Rajtad múlik eMagyarország jövője!

darkm00n
darkm00n és Kheodum and 34 more people | 21 napja #88263880

 

Jaj én csak a statisztika miatt szolgáltam meg. Hadd legyen dolgotok újra számolni.

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 21 napja #88263936

 

Minek számolnánk újra, nem szóltál semmilyen "nagyon fontos dolgokról", így marad a "haszontalan" kongaszabályzat megvitatása. Persze csak annak aki érdemesnek tartja hozzászólni, ha már egyszer kongatagnak választották.

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 20 napja #88265621

 

Új kormány lesz. Mi lesz azzal a körlevéllel a kormánytagokkal, ki indítsa?

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 20 napja #88265685

 

Van már konga elnöke, elindítja az új kormánytagokat belevéve.
Lehetőség szerint minél hamarabb.

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88267625

 

no nem is kell új körlevél. Minden marad a régiben.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88267682

 

Igen, szemi, igazad van. A másik körlevél maradhat úgy, ahogy van, hacsak az új elnök másképp nem szeretné.

Az új elnök máris célkeresztbe került. Egykori támogatói, pártjának támogatói máris bábnak, puccsistának, árulónak tekintik, a pártját csicskának.

A konga - véleményem szerint - kiadhatna erről valamilyen nyilatkozatot közlönyben. Én a magam részéről legitimnek tartom, szabályos választáson győzött, megérdemel egy esélyt, és türelmet, bármennyire is furcsa (és önellentmondó) ez az előállt helyzet.

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88267697

 

drago például hivatalosan nem kormánytag, csak még nincs a posztra ember.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88267779

 

Majd ezt ne sokára jelezze az elnök a konga elnökének, a jó levél indítása érdekében.

A házszabályról a szavazás 24 órája még fut?

economisto
economisto és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88268306

 

Házszabály: igen
2 körlevél: igen

JOGAR00
JOGAR00 és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88268722

 

szerintem jó a két körlevél

Boliviano
Boliviano és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88268770

 

Házszabály: igen
2 körlevél: igen

szemi
szemi és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88268941

 

Holnap estig lehet szavazni a házszabályra.

Szempy
Szempy és Kheodum and 34 more people | 19 napja #88268961

 

Házszabály (el se olvastam nem is találom) nincs semmi vastagon kiemelve szóval: nem
2 körlevél: nem

Kheodum
Kheodum és Weisz Manfred Huba and 34 more people | 18 napja #88269165

 

Szempy
Szempy és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88269210

 

Köszi Kheodum 🙂 nah de ez túl hosszú hogy elolvassam úgyhogy nem pazarlom rá az időmet.
Jó éjt szemi.

Nerico
Nerico és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88269338

 

Házszabály: nem
2 körlevél: igen

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88269837

 

Nerico: legalább 1x véleményezted volna, hogy mi nem felel meg az új házszabályban...?

darkm00n
darkm00n és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88270143

 

Házszabály: igen
2 körlevél: nem

szpalika
szpalika és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88270226

 

Házszabály: nem
2 körlevél: igen

fonok15
fonok15 és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88270671

 

Házszabály: nem
2 körlevél: nem

Zotmund
Zotmund és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88271244

 

Házszabály: igen
2 körlevél: igen

Gyapszi
Gyapszi és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88271460

 

igen
igen

Hunsumir
Hunsumir és Kheodum and 34 more people | 18 napja #88271582

 

igen, igen

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 17 napja #88271655

 

Igen
Igen

Lormancs
Lormancs és Kheodum and 34 more people | 17 napja #88271656

 

igen
nem

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 17 napja #88271672

 

igen+igen

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 17 napja #88273300

 

Csicsaival mi történt?

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 13 napja #88281297

 

Na mi a szavazás eredménye?

GTopi
GTopi és Kheodum and 34 more people | 13 napja #88281324

 

Nem számoltam össze, gondoltam szemi megteszi, de mintha eltűnt volna...

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 13 napja #88281432

 

Igen, a Konga Elnökét illeti meg a feladat, várjuk meg őt, és remélhetőleg ez kimegy majd hivatalos Konga Közlönyben is.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 13 napja #88281529

 

Momentán tényleg ez a legfontosabb kérdés?! Inkább próbáljuk eldönteni, indítsunk-e puccsot és adjuk-e a hatalmat economistónak, akinek nem lesz sokkal több hatalma, mint egy megválasztott és nehezen impícselető elnöknek, vagy vessük oda az országot a románoknak vagy Hupakolasnak!

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 12 napja #88281929

 

Nem lesz impöcs és punktum!
Szempy
Szempy és Kheodum and 34 more people | 12 napja #88281976

 

Mikrobi mindegy hogy mit csinálunk akkor is el leszünk törölve 🙂
Én nem támogatom a puccsot.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 12 napja #88282501

 

Odakinn megy egy másik vita - itt bent pedig már rég lezárult egy szavazás.
A Kongresszus Elnökét, kérem, összegezze és hivatalosan tájékoztassa a közösséget.

Mikrobi - a kongának van feladata, te is, én is, többiek is elmondtuk a véleményünket, ez a normál ügymenet, nem befolyásolja a puccs körüli vitát. Talán nem ez a legfontosabb teendőnk, viszont ezen kvázi már túlvagyunk, csak summázni kell és kihirdetni.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 10 napja #88288350

 

LOL
GTopi is no longer a congress member.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 10 napja #88288357

 

Na, mi lett?
Ő egy aktív tag volt.

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 10 napja #88288378

 

Talán tele lett a hócipője?

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 10 napja #88288383

 

Nem tudom, egyre többen tünedeznek el 😕

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 10 napja #88288393

 

Ennek oka van...

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 9 napja #88288474

 

Bármi is, remélem, minden rendben.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88298474

 

Kérek minden képviselőt: vagy így, vagy úgy - SZAVAZZON!

3 kilépő képviselővel 37 szavazatunk van. Éljetek a képviselői joggal, aki úgy érzi, indokolni sem kell, csak voksolni: IGEN vagy NEM.

Mutassuk meg, hogy van Kongresszus!

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299011

 

3 óra van hátra az impeachment szavazásából. Még sokan nem foglaltak állást. Én különösen az elnök asszony szavazatára lennék kíváncsi.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299032

 

Azt várhatod.
Nálunk már csak Szabi nem szavazott.
Az viszont érdekes, hogy Luciék nem nagyon tudják eldönteni, mit is akarnak, holott ők adták az elnököt. Höhö, Luci le-karigerizte éheslót, azért ez eredmény, bárki megmondhass(!)a.

A 10 fős nép frakcióból 1 fő szavazott. Bátrak.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299224

 

Ők a levélkampányban jók🙂

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299263

 

Mit ugattok civil kutyák? Mindenki tudja mit akar! És nem karigeriztem le egeslivat, ertelmezd amit írtam neki

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299296

 

Lucika! Micsoda hangvétel ez? Nem sérti ez a házszabályt is?

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299300

 

Hopp, vajon erre mit lép az érvényben lévő házirend alapján a Házelnök?

Az, hogy a képviselőtársunk nem tud helyesen írni, az nem gond.

Viszont:
5/d pont 1 bekezdés szerint tilos: "Más pártok, századok, játékosok körlevélben történő minősítése, szidalmazása Erre büntit megállapítani. (Van bünti, lent részletezi)"

Egy "Ejnye, kérem, a puccstámogató puccsista képviselőtársat, ne szidalmazzon rivális pártokat, képviselőket!" bizonyára megfelelő lesz.

Köszönöm.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299349

 

Hagyjad, nálam le van tiltva, nem látom, miket firkál

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299390

 

Akkor te is kapod a büntetést kutya, mert eléggé becsmereltel minket és a NÉPet!

baramis
baramis és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299394

 

Ismételten tisztelettel felkérnélek képviselőtárs az illemtudó magatartásra.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299419

 

Bocsánat

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299439

 

Luci, ez tényleg nem visz előre 🙂

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299543

 

Mit becsméreltem?
Te ugyanakkor továbbra is acsarkodsz, ez már akkor a második. Gratulálok!
Legalább a párttársadra hallgass.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299559

 

"Az viszont érdekes, hogy Luciék nem nagyon tudják eldönteni, mit is akarnak, holott ők adták az elnököt. Höhö, Luci le-karigerizte éheslót, azért ez eredmény, bárki megmondhass(!)a.

A 10 fős nép frakcióból 1 fő szavazott. Bátrak."

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299573

 

Most megismételted. Ebben mi a becsmérlés?
A te pártod, a te vezetéseddel spammelt más pártokat azzal, hogy puccsisták. Ehhez képest te most puccs-párti vagy, miközben az elnököt is ti adtátok. Tagadod?

A nép frakció 10 fős. Ő is spammelt más pártokat puccsistázással, most pedig 1 fő mert/tudott/akart szavazni impeachment ügyben. Ebben mi a becsmérlés? És igen, nagyon bátor a nép frakció ezzel az 1 fővel, miközben ahhoz volt elég bátor, hogy más pártokat spammeljen, tagjait toborozza, pártjukat szidalmazva.

Nagyon jól rátapintott a lényegre Mikrobi: levélkampányban voltak jók.

Ez még mindig 2:0

Az pedig, hogy levélen kívül összeszólalkoztál te, a puccs-párti azzal az éheslóval, aki meg puccs-ellenes, hát, szerintem, érdekes, üde színfolt.

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299593

 

Miért is lennék puccs párti? Bizonyítsd és nem lesz 2:0 ide!

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299598

 

tilos: "Más pártok, századok, játékosok körlevélben történő minősítése, szidalmazása

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299600

 

Batornak nevezted gúnyosan tehát minositetted őket

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299612

 

Jujj, gúnyosan bátornak neveztem azokat, akik valójában éppen, hogy nem mertek még egy picike véleményt sem mondani egy ország sorsáról döntő szavazáson. Hát tényleg.
😃

Puccsnak drukkoltál, puccs tervét örömmel fogadtad, támogattad.
Hm?

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299657

 

Tehát minositetted őket.

WassDorong diktatúrajat támogatnám mert ő jó vezető.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299665

 

Miért, te minek neveznéd? Ja, igen, te valami ilyen "ugatsz kutya" szintű jellemzést adnál arról, hogy a korábban "semleges"-kedős párt, a legnagyobb frakció, most egy fontos kérdésben összesen 1 fővel képviseltette magát a döntéshozatalban.

Nos, tehát támogatod a diktatúrát.
Nincs ezzel probléma, végre felvállaltad a valódi véleményedet a demokráciáról.
Köszönjük.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88299699

 

Ha megsértettem volna bárkit azzal, hogy - némi pikírtsággal - hiányoltam a véleményét egy demokratikus törvényszavazáson, amelyik az ország sorsáról hivatott dönteni - bocsánatot kérek.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 5 napja #88300222

 

Lehet, hogy kikapcsolom Lucy tiltását 😃 Bár DoA válaszai önmagában is szórakoztatóak 🙂

Jock Ewing unokaja Luci Ewing
Jock Ewing unokaja Luci Ewing és Kheodum and 34 more people | 4 napja #88301712

 

Gyáva vagy te ahhoz rozsdás!

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 4 napja #88301735

 

Mondanám, hogy "ez igen, Luci" - de nyilván, amilyen érzékeny vagy kizárólag mások kommentjeire, gúnyolódásnak vennéd. Kértek a többiek is, párttársad is, hogy próbálj meg kulturáltabban megnyilvánulni, legalább rájuk hallgathatnál, ha már a Kongresszust nem tiszteled.

A felindultságodat sem érteni, hiszen számotokra kedvező eredmény született, elbukott az impeachment. Csak 17 képviselő nem szavazott, ez már önmagában arra vezetett, hogy a törvény javaslat eredménytelen legyen.

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 4 napja #88301772

 

Pontosítok - a kilépések és játékelhagyás után 32 képviselő volt jogosult szavazni (+1 fő).

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 12 órával ezelőtt #88313365

 

Nem volt összesítve az új házszabály szavazása a két körlevéllel, ha jól látom, de gyorsan átfutottam és elvileg el lett fogadva ez a verzió:
https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit
Igazam van?

Zoleeka
Zoleeka és Kheodum and 34 more people | 12 órával ezelőtt #88313375

 

A csak kongás körlevelet az org-ról kéne indítani, ha jól látom, de a kormánytagokat is tartalmazó körlevélt ki indítja? Szerintem nincsen definiálva.
Mivel most kicsit megbonyolítja az eredményt az, hogy nem tudjuk biztosan hány képviselő lesz, de nem szeretném a barátjelölésekkel megvárni a hivatalos eredményt, ezért felgyorsítva a folyamatokat, mivel nálam vannak az org belépési adatai szemi mellett, ezért bejelölöm a potenciálisan bejutottakat.

Mikrobi
Mikrobi és Kheodum and 34 more people | 11 órával ezelőtt #88313400

 

20 képviselőnk lesz

Defender of Ascalon
Defender of Ascalon és Kheodum and 34 more people | 11 órával ezelőtt #88313425

 

Köszönjük.

Kérdeztük, hogy lefutott-e a 24 órás hétvégi szavazás (kb. 1 hét alatt), nem lett összesítve.
Igen, szerintem is el lett fogadva. Mehet publikba, elegendő lesz hozzá pár sor, megvitattuk, itt-ott módosítottuk, elfogadtuk, ezentúl kérjük, a képviselők és a kongresszus elnöke ehhez viszonyuljon.

A két levél is mehet ki a közlönyben linken.

Az org indíthatja majd a 2 levelet, mindenképp várjuk meg a végleges eredményt, plato logikája már csavart néhányszor a valóságon.