Csak Kongasoknak kongakorlevel szept.
Javaslom hogy a körlevet az előző kongaelnok inditsa, ha ő nem képviselő, akkor a legnagyobb párt listájának a vezetője. Csak képviselők vannak benne, ha a kormány akar közös körlevelet, indítson.
Eddig is a leköszönő konga elnöke indította a következő körlevelet. Most annyi történt, hogy nem volt előző konga, így előző konga elnök sem.
Most már, hogy ORG indítja a körlevelet, egyszerű a képlet: legyen az elnöknél az ORG. Ha most szemi lett a konga elnöke, akkor, javaslom, kerüljön hozzá. Mindjárt megoldható lesz így a levélindítás és a közlönyök kiadása is.
Házszabályhoz
Első körben próbáljuk meg tartani magunkat ahhoz, ami elkészült. Abban is van éppen elég, amihez lehet. Teljesen újat ne készítsünk, inkább:
- adjunk kiegészítéseket,
- a konga elnöke szedje össze azokat, indítson rá körlevélben szavazást,
- összesítsen,
- jelenjen meg ismét közlönyben (talán érdemes kiemelni a változásokat)
- és megint egy körrel beljebb vagyunk.
Mit gondoltok?
En azt javaslom alakitsunk hazbizottsagot. 48 ora jelentkezzen akit érdekel a hazszabaly módosítása és nekik indul egy kulon körlevél hogy itt az érdemi munka mehessen
Házbizottság?
Érdemes ezt ennyire bonyolítani?
Miért ne javasolhatna a házszabályhoz bárki? Elnök mondja azt, hogy na, most indul az időablak, elolvasni 10 perc, akinek van valami gondja a jelenlegi házszabállyal, az tegyen javaslatot.
Mert az érdemi munkát akadályozzuk és sokan fingfureszelesnek tartják
Azért írom.
Elolvasni 15 perc.
Átgondolni 15 perc.
Ide beírni a javaslatokat 15 perc.
Elnök ad egy keretet rá, ameddig lehet módosítást javasolni és átbeszélni. (pl. e hétvége, hétfő napváltásig)
Utána a beérkezett módosítókról kiír egy 24 órás szavazást, amit a végén zár, összesít, közlönyben kihirdet - és már mehetünk is tovább.
A házszabály a kongresszus alapja, mércéje. Agyonbeszélni nem kell, de ha tényleg problémája van a jelenlegi képviselőknek vele, annak egy időkorlátos vitában van helye a konga körlevélben.
Elnöknek mi véleménye a témában?
Akkor modositasonkent 45 perc + az érdemi munka!
Tehát akkor a k.bálint-féle HSz. az alap. Akkor csak arról beszéljünk, ami még kéne bele, vagy rosszul szerepel. Ott az áll, hogy:
"A körlevél moderátora a házelnök, helyettese az alelnök, akiket a ciklus elején jelölés után 24 órás választással jelölnek ki. A szabályosság érdekében a házelnök és alelnök szavazást a hónap elején az előző hónap elnöke, vagy ha ő nem tag az új körlevélben, akkor az erre elsőként jelentkező tag vezesse le."
A második részbe beilleszteném, hogy a "körlevél indítást, és (a házelnök szavazást...)", így egyértelmű lenne, ki indít. Vagy külön mondatban, pl. "A körlevelet bármely képviselő indíthatja, amennyiben az előző házelnök nem vállalja, illetve nem tag az új Kongresszusban. Az új körlevelet 12 órával az eredmények véglegesítése után el kell indítani." És nem hagynám ki az Elnököt, akinek kötelessége lenne kijelölni azokat az embereket, akiket még be kíván venni a kommunikációba (mert ez lenne a körlevél lényege)! (Vagy mondjuk ki: tag lehet még a GM, HM, KM és punktum?!?)
No ebbe bárki javíthat s átírhat. Remélem mindenki felnőtt módján áll hozzá.
https://docs.google.com/document/d/19J9Xj01Evl1le7Eg-F_cdpBala4tka2MeW5xylNJS88/edit?usp=sharing
No G.Topi javaslataival kiegészített Házszabály. Kérem olvassátok át s lássuk mi az ami még belekerüljön.
https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit
Gyerekek, megizzadtam vele, de korántsem teljes. Nem írtam:
- a beadható javaslatokról
- impeachmentről
- frakciókról és frakcióvezetőkről (szerintem okafogyott)
- ÁP megadásról
- kong. tisztségviselőkről, bizottságokról
- törvényalkotás részletezése
- konga és kormány viszonyának részletezése
és még ki tudja, mi hiányzik! Kérem a tapasztaltabb játékostársak segítségét, építő javaslatát. Ha az, amit javítottam és beírtam (remélem látszik) elfogadható, akkor megkérem szemit, hogy véglegesítse, hogy ne zavarja a szöveg olvasását!
Köszi szemi!
Kicsit lemaradva:
- Kéretik egymás nem letiltását s normális hangnemes ötletelést. -> mi van a meglévő tiltásokkal?
- mindenképpen kötlezze az elnököt
a képviselők feladatait, lehetőségeit részletezzük?
Képviselő által ingame benyújtható javaslatokról
Általános javasolt magatartás a képviselők számára, hogy az ingame beadott javaslatok esetében ne szavazzon rögtön, előbb tájékozódjon, kérdezzen rá frakcióvezetőjénél.
A kongresszusi képviselők által is benyújtható javaslatok ingame szavazásra:
/1/ Donate, avagy kiutalás. A kiutalás az államkincstárból, mely szigorúan valamelyik kormányzati orgra történhet. Kiutalási javaslatot képviselő csak az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adhat be.
a.) A minden olyan esetben, amikor nem eMagyar állami org a kiutalás célja donate javaslatot csak akkor kezdeményezhet, ha azt egy outgame szavazás keretében a kongresszus elfogadta.
/2/ Issue Money avagy pénznyomtatás. Gyakorlati jelentőségét a gazdasági változások miatt elveszítette. Az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adható be.
a.) Az ilyen javaslatot soron kívül le kell szavazni, beadóját pedig felelősségre vonni.
/3/ VAT & Import taxes, Income tax, Minimum wage, Work Tax. (ÁFA és Import adó, jövedelemadó, minimálbér, munka adó.
a.) a Kongresszus hatáskörébe tartozó döntések, azonban a Gazdasági miniszter vagy a CP (Államelnök) beleegyezése nélkül nem szavazható meg.
/4/ President Impeachment, avagy az Államelnök leváltása (bizalmatlansági indítvány).
President Impeachment
a.) A javaslat beadása előtt, egyeztetni kell a választáson második helyezettel, hogy vállalja -e az elnökséget.
b.) Amennyiben előzetes tárgyalás nélkül adna be valaki bizalmatlansági indítványt, a képviselőknek kötelező a szavazattartás. A beadó köteles cikket írni a miértekről és köteles kitölteni a debate area fület!
c.)Ha az Államelnök úgy ítéli meg, hogy nem képes tovább ellátni a feladatát, kérheti maga ellen az indítvány ingame megszavazását. Ebben az esetben is szükséges a 2. helyezett megkérdezése, illetve az elnöknek elfogadható magyarázattal kell szolgálnia miért mond le a mandátumáról.
A President Impeachment helytelen alkalmazása az eMagyar állam életét megbéníthatja ezért annak alkalmazása során rendkívüli körültekintéssel kell eljárni.
/5/ Natural enemy javaslat. - Főellenség. A javaslat a háború indításának eszköze, de fontos diplomáciai eszköz is.
Kiemelt fontosságára tekintettel csak az Elnök (vagy megbízottja) nyújthatja be. NE javaslat esetén kötelező a szavazattartás további tájékoztatásig (frakcióvezetők, shout, kongresszus topik).
Provide Citizenship (Állampolgárság megadása)
a.). A kongresszusi képviselők kötelesek nem eMagyar állampolgár részére az állampolgárság megadása során az alábbi szabályokat betartani:
/1/ Ellenszolgáltatást nem kérhetnek, nem fogadhatnak el,
/2/ Ellenséges ország állampolgárának nem adhatnak állampolgárságot - kivéve ha tudható róla, hogy RL magyar,
/3/ A hazatérő magyarok - akikről tudható, hogy RL magyarok - soron kívül kaphatnak állampolgárságot,
/4/ A Külügy dolgozói (Külügyminiszter, annak helyettese, ) felkérésére a kongresszusi képviselő köteles állampolgárságot adni a megnevezett igénylőnek.
/5/ Az állampolgárság megadására vonatkozó szabályok megszegése súlyos szabályszegésnek minősül.
Az állampolgárság megadását megelőzően az alábbi szempontokra kell figyelni: a kérelmező
a.) magyarul írta a kérelmet,
b.) shoutjai magyarok,
c.) magyar, vagy szövetséges nyelven és cikkeket reklámoznak,
d.) barátai között túlnyomórészt magyarok és/vagy szövetségesek vannak,
Kérdéses esetben PM küldése indokolt, s ha még ezt követően is kérdéses az állampolgárságot nem lehet megadni.
a képviselők feladatait, lehetőségeit részletezzük? - mindenképpen
Gtopi - egész jó, de mi van a meglévő tiltásokkal, illetve a kötelezettséggel arra, hogy ezek feloldásra kerüljenek? -> Ott van a figyelmeztetés 1x 2x 3x, Rövid távon ki lesznek zárva páran.
Nem fogadom el, hogy a trollokat ne legyen jogom letiltani. Ha mégis bekerül, nem fogom betartani. Erre senki nem kényszeríthet, és leszünk még páran.
Az elnököt kötelező jogszabályt lehet, de nem érdemes alkotni, de az, hogy ehhez mekkora szavazatarány kell, tök mindegy. Nagyobb szavazatarányt fontosabb kérdéseknél szoktak megkövetelni, de ettől még lehet az is véleménynyilvánító. Az viszont kérdés, hogy a szavazatok, vagy a képviselők 50, ill. 66%-a (relatív és abszolút többség)?
Olyat lehetne hogy a kongakörlevélben Mikrobi képviselő úr a házszabály értelmében tartózkodjon "bármelyik másik játékos nevének gúnyos eltorzításától, minősítésétől", még ha jelenleg nem is képviselő?
"5. A képviselők feladatai és kötelességei:
d) A körlevélben TILOS:
/2: bármelyik másik képviselő nevének gúnyos eltorzítása, minősítése"
A körlevélen kívül mindenki azt ír amit akar, de itt tartsa magát a házszabályhoz.
Hoppá, másik körlevél. De itt se rossz.
szemi - ezekre gondoltam én is, de fontos mindent ennyire részletezni? Bár van hely...
noname - mire gondolsz, milyen feladatokat kéne részletezni? Mik a meglévő tiltások? Úgy gondolom minden szankció nullázódik az új kongresszussal. Amúgy a fegyelmezésnak van hatása, a fokozatosság elve érvényesül, igaz a renitenskedők figyelése plusz feladatot ró az elnökre. De ezért lett belevéve, hogy minden játékos jelenthet
Mikrobi - az előbb merült fel a kérdés, ha nem sikerül dűlőre jutni, szavazhatunk róla. Egyébként igazad van, hogy nincs sok eszközünk az elnökkel szemben (max. az impeachment) És mely törvények lennének 2/3-osak?
Na, beleírtam pár javaslatot a tervezetbe (zölddel olvasható). Amit törölni javaslok, azt áthúztam, azt csak feketével lehetett. Az impeachment szabályozását nem látom a szövegben, az majd később kerül bele? A szankcióknak nem látom értelmét, maguktól nem szoktak a képviselők személyeskedni, ha meg elszabadul a pokol, úgyse fog számítani holmi figyelmeztetés meg új körlevél indítása néhány képviselő nélkül. Minél egyszerűbb és a játék szabályaihoz nagyban alkalmazkodó házszabályra van szükség.
És fenntartom, hogy tisztázzuk, egyszerű vagy minősített többséget értünk a többség alatt.
itt nem látok zölddel írottat
GTopi - Amiket szemi írt
+ az jó. Mikrobinál tiltva vagyok + még 1-2 helyen, szóval az érdemi munka ilyen szempontból kérdőjeles
+ a többi Kongatagról nem is beszélve.
A diktatúra egy személy vagy csoport akaratának maradéktalan érvényesülése a többséggel szemben. Itt legalább 37 ember szabadon beleszólhat a konga jövőbeli működésébe. Sajnálom, hogy a többség "gittrágást" meg miegyebeket lát ebbe, amin néhányan aktívan dolgozunk. (Személy szerint nem is szorgalmazom, hogy a Házszabályt ebben a ciklusban mindenáron elfogadtassuk)
Azt,hogy neked nem sikerült a szerkesztés, sajnálom, fuss neki még egyszer! Én nyitott voltam (és vagyok) a problémák szavazással való rendezésére, a tiltás esetében is, és fontosabb kérdéseknél is!
Noname - ok, akkor vegyük bele, amit szemi ideírt. A lényegével én is egyetértek.
A másik: a letiltásokkal nem megyek sokra, erővel nem tudom érvényesíteni azt, hogy ki hogy, s mint zárja ki magát a Konga működéséből. Leírtuk: részt kell venni, de betartatni nem tudom. Ha valaki csak a plecsniért és az 5 aranyért lesz képviselő, sajnálatos, a pártjára vet rossz árnyat, de már így is kevés a jelentkező...
Leírtuk: részt kell venni, de betartatni nem tudom.
GTopi: Igen, itt a baj. Pedig valahogy számon kellene tartani, hogy ki milyen mélységben vesz részt a munkában. (nem a jelenlegi helyzetben, majd ha elfogadásra került a házszabály, rendeződött a körlevelek helyzete, stb...)
PL: szavazásokból hiányzik, nem szavaz ennyi alkalommal stb... (persze hagyni kell azt az IRL eshetőséget, h nincs net elutazott, kórházba került (mint 1 hete én pl), de jeleztem főnökömnek stb...) ezt is jobban ki kellene vesézni
/1/ [...] Kiutalási javaslatot képviselő csak az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adhat be.
***
Ez aláveti a Kongresszust a kormánynak, veszít a szuverenitásából. Vagy nem?
a.) [...] ha azt egy outgame szavazás keretében a kongresszus elfogadta.
***
Van outgame szavazás még? Hol? Évek óta nem láttam ilyet.
/2/ Issue Money avagy pénznyomtatás. [...] Az Államelnök, illetve a Gazdasági miniszter kérésére adható be.
***
Kongresszus önállósága, szabadsága?
a.) Az ilyen javaslatot soron kívül le kell szavazni, beadóját pedig felelősségre vonni.
***
Nem illik bele a kormányzat elképzelésébe az önálló kongresszusi javaslat, és még büntetés is jár érte?
/3/ VAT & Import taxes [...]
a.) [...] a Gazdasági miniszter vagy a CP (Államelnök) beleegyezése nélkül nem szavazható meg
***
A kormány utasítja a kongresszust, ezzel alárendeli?
Impeachment
***
Támogatom a szabályozását, habár pontosan tudjuk, hogy személy szimpátiák határoznak, viszont leírva jó és összeszedett.
NE-beadása
***
Támogatom. Nincs szankció a trollokra?
A Külügy dolgozói (Külügyminiszter, annak helyettese, ) felkérésére a kongresszusi képviselő köteles állampolgárságot adni a megnevezett igénylőnek
[...]
A kormány kötelezi az önálló kongresszust? Milyen alapon? Ránk parancsol, hogy adjunk valakinek AP-t, nem adunk, és még mi leszünk büntetve? Hm...
---
Ignore
Azt gondolom, aki kizárja magát a konga teljes köréből, az saját magával szúr ki. Ha valakit rendszeresen és módszeresen (kongán kívül) köpködnek, szidnak, támadnak, annak miért kellene itt jó képet vágnia hozzá? Ignore - és el van intézve. Hadd legyen ez a képviselő saját döntése. Szerintem.
Aktivitás
Kíváncsi leszek, hogy ennek elmaradását hogyan szankcionálja majd az elnök. Pellengér? Nyilvános névsor a nem szavazókról? A keveset kommentelőkről?
Nyilvánvalóan az legyen képviselő, aki tenni akar - de ez egy játék, odakinn család, RL, munka, 1000 ügy.
Rohadt CSRF attak, most írhatom újra...
Vagy bedurcizzak én is?
Bocsi.
Az aktivitásról, ignore stb. témáról írtam először. Olyan dolgok, miket nehéz közvetlenül befolyásolni, inkább a konga tagságot kéne vonzóbbá tenni. Ha nyilvános a körlevél és a megfelelő házszabály szerint a renitenskedők is nyilvánosságra kerülnek (+ megfelelő szankció), akkor a pártok is meggondolnák, kit tesznek a lista elejére.
DoA - amit írtál megint jó meglátások. A miniszterek sehol se kötelezzék a kongát, csak ajánlhatnak, javasolhatnak. A szöveget mindenhol át kell írni. Ugyanúgy az outgame szavazást. (Mivel egy régebbi házszabályból van ez a szöveg is, én ahol ez volt átírtam körlevélen belüli szavazásra.)
Az aktivitás ugyanakkor nyilvános, ott van a MyCountry/Adminisztráció oldalon, hogy ki mikor hogy szavazott. Ha a körlevél is nyilvánosságra kerül, minden látszik, és ha valaki cikket is ír, a nyilvánosság ereje elég ösztönző kéne legyen az aktivitáshoz. Más, reális eszközt nem tudok a betartáshoz.
Mikrobi: a házszabály 4.c) pontja: "a szavazáson az egyszerű többség elve alapján születik döntés, kivételt képeznek ez alól azok a javaslatok, amiről a házszabály megfelelő pontja másképp határoz." (Ilyen kivétel a házelnök bizalmatlansági indítványa, lás😛
3.c pont) De ha kell, belevesszük, hogy az egyszerű többség 50%+1 szavazatot jelent?!?
Soma: ha nem kívánsz részt venni benne, nem muszáj. Az ezt megelőző Házszabály jóval bonyolultabb volt, 13 oldal. Ez csak 7. És józan, belátható dolgokat rögzít, nem kell megtanulni, néhány részét reméljük csak nagyon ritkán kell alkalmazni (impeachment, kizárás körlevélből stb.). De valahol rögzíteni kell, hogy a konga idejének felét ne a szabályról történő vitatkozás tegye ki minden ciklusban. Ezért szánjuk rá most mi az időnket.
GTopi: nem érdekel, mit hadoválsz a diktatúra definíciójáról. Engem az érdekel, hogy szerkesztettem egy Google dokumentumot és minden változtatás szőrén szálán eltűnt. Tudod, a Google dokumentumokban nem kell menteni, automatikusan történik. Viszont léteznek verziók, amiket a tulajdonos egy az egyben törölhet, mások még helyreállítani se tudják. Úgyhogy ahelyett, hogy rajtam gúnyolódsz, gyakorolj nyomást szemire, hogy állítsa vissza a szerkesztéseimet, ellenkező esetben kimaradok az egész gittegyletből.
Tudod Mikrobi, megpróbálok nem a te hangnemedben reagálni a pökhendiségedre.
...
Szóval: tegnap délután kb. 3 órát ültem itt a Google doksik előtt, a szerkesztések nagy részét én végeztem. Azt is láttam, hogy szemi, és még mások is változtatásokat végeznek rajta, sokszor egyidőben. Sajnos a Te szerkesztésedet nem láttam, pedig TÉNYLEG kíváncsi voltam arra, mit változtatsz. Ahogy beírtál ide, rögtön megnéztem, de semmi változást nem láttam a 10 perccel korábbihoz képest! Sajnálom, nem tudom 100%-ig állítani, hogy tudom mi történt, de nehezen tudom elképzelni, hogy valaki szándékosan, CSAK a Te szerkesztésedet tüntette volna el!
Nézz utána, hátha megvan valahol, hiszen sajnálatos a munka elvesztése. Ha mégis, kérlek, csináld újra, és mentsd le előbb magadnak is! Tudom, nem vigasztal, de mind jártunk már így! És próbáld visszafogni magad, nem biztos, hogy rögtön mások gyanusítgatásával és sértődéssel kell reagálnod.
Köszi: GTopi
A pökhendi itt te vagy, öcsém! Ha én nem töröltem ki, akkor valaki más volt, ez 100%. De nekem ez a gittegylet koránt sem olyan fontos, mint neked, a valós életem 1 perce értékesebb, mint a te tegnapi 3 órás gittrágásod, hogy új verziót kreálj az évek óta értelmetlen és betarthatatlan házszabálynak.
Azt, hogy ki a pökhendi, és kinek mi a fontos, majd a nyilvánosság eldönti!
Különösen, ha mindenki látja majd, mik voltak a szerkesztéseid. Merthogy nem tűntek el, csak miközben én korrektúrát alkalmaztam, ami zölddel jelenik meg nálam, addig Te ügyesen ZÖLD színt választottál a beírásodhoz. Szemi pedig előbb hozta nyilvánosságra a verziómat, te még a régiben szerkesztettél. Tehát:
2.d pont: kihúzta😛
"erre elsőként jelentkező tag vezesse le" beírta😛
"a legtöbb kongresszusi medállal rendelkező képviselő "
2.f beírtad "a legtöbb kongresszusi medállal rendelkező képviselő indítsa, erre az eMagyar Kongresszus orgot az elnök bocsássa a képviselő (házelnök) részére." és kihúzta😛
"bármely képviselő indíthatja," (mondjuk az org átadása már szerepelt ugyanebben a pontban)
3. a kihúzta😛
'A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre.
(Nem feltétlen ORG-ból kell kell irányítania a folyó tevékenységeket.)'
3.c pont kihúztad " Ha nincs jelentkező, akkor a házelnök jelöli ki azt, aki betölti a pozíciót. Egy ciklus alatt maximum 2 bizalmatlansági indítvány kezdeményezhető!"
3.d pont stilisztikai javítás
5.d/4 pont "Tilos a körlevelek tartalmát meghamisítani." ponthoz megjegyzés(?): "??????? ez meg mi?😮
"
Azt hiszem ezért a néhány beírásért kár volt ekkora patáliát csapni. Egyébként azért a lényegi változtatásokat azért megbeszélhettük volna itt a körlevélben előtte, másrészt arról egyáltalán nem volt szó, hogy örökös Házelnök legyél!
Amúgy a doksi linkje itt van fent szemi hozzászólásai között, de azért beírom én is: https://docs.google.com/document/d/19J9Xj01Evl1le7Eg-F_cdpBala4tka2MeW5xylNJS88/edit?usp=sharing
GTopi #88248536
Köszönöm. Teljesen egyetértek. Legyünk konzekvensek, és a képviselőségnek adjunk rangot (tegyük vonzóvá).
+
Körlevél indításakor kezdőüzenetben mehet a házszabály, erről volt szó korábban.
A szabály nem ismerete játékon belül nem bűn, viszont vagy mindenkire érvényes, vagy senkire. Egy újonc képviselőnek nem kell végigolvasnia 50 korábbi körlevelet - csupán az elfogadott Házszabályt.
+
Aktivitás
Ezt bízzuk az egyes képviselőkre, szerintem. Ha a pártelnök ciklus végén úgy gondolja, hogy valaki csak beült, de nem csinált semmit, és ez ellen tenni szeretne, akkor majd ő ezt megoldja.
+
Körlevél indítása - Házelnök - IGEN
ORG legyen a házelnöknél.
Kérem a Házelnököt, adjon ki közlönyöket, lehetőleg a vitákról, a folyó témákról, tájékoztató jelleggel, illetve lezárult szavazásokról.
+
Házszabály betartása
Ne szimpátia alapján működjön a szuverén kongresszus.
Aki régóta követi, olvashatta már itt ugyanattól a képviselőtől: "a kongában nem vitatkozni kell, nem arra való", az ellenvetést megfogalmazókat szidta, és kérdés nélkül szavazott meg minden kormány-javaslatot - illetve kormányváltos után "nem hagyhatjuk, hogy a kormány elnyomja a szabad kongát", ekkor mindenbe belekötött, obstruált, veszekedett.
Ha a korlevel alatt csak a kongatagokat tartalmazo korlevelet ertjuk akkor a szavazatom IGEN.
Termeszetesen jo volna ha megmaradna melette a masik korlevel is, ahol a kormany tagjai is szerepelnek. Ezt felolem indithatna a kormany is.
economisto, jó a felvetés.
Ha az nem konga körlevél, akkor ez egy remek ötlet.
Javaslom, szabályozzuk, hogy abban mi megengedett, vagy arra is érvényes a Házszabály?
Az esetleg ne is konga körlevél legyen, hanem "kormányzati tájékoztató körlevél a kongresszusi képviselők felé". Ez esetben megoldódna a dilemma, ha a konga elnöke nem akar levelet indítani a konga-elnyomó antidemokratikus kormány tagjaival. Ott esetleg a konga körlevél viselkedési normáit sem kellene betartatni? - ezt csak kérdezem. Hiszen az csak egy sima levél, az ott leírtak nem a konga elnökének hatáskörében tartoznak, őt azokért nem is lehet felelőssé tenni.
Szerintem a kongakörlevél (a hivatalos) az, ahol az elnök és a kormánytagok is szerepelnek (mint ahogy azt a készülő házszabály-tervezet elején is próbáljuk rendezni). Esetleg belevehető az is, hogy a házenöknek joga van KÜLÖN levelet indítani olyan célokra, mint pl. ez is, vagy szavazások (ahol a kormánynak beleszólása nincs). De a szavazás menete, viselkedési kódex erre is érvényes lenne!
Azt én is támogatni tudom, hogy ez a hibrid rendszer maradjon. Házelnök indítja ezt, a kormány pedig a másikat. A kormány által indított indulna mondjuk először, ahol lehet házelnököt választani, utána pedig elindulhatna a kormánytagok nélküli is.
Mindenképpen a csak kongresszusi körlevél a hivatalos, nem a kormányzati
Defender of Ascalon #88248536
+
Körlevél indításakor: -> jó ötlet, mindenki megismeri, aki nem ismeri meg, az saját hibája, rendelkezésre állt neki az anyag
+
Aktivitás
Jogos az észrevételed
+
Körlevél indítása - Házelnök - IGEN
HUpakolas kishuga Luci Ewing #88252777
Szerintem is
"A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre": Igen
Tehát akkor maradhat a Házszabályban a "A körlevél indításának módja a Házelnök hatásköre." mondat.
Másik fontos téma, amire Mikrobi is felhívta a figyelmet, hogy ki indítsa a körlevelet. (Ezek szerint nem egészen pontos, ezt jobban kell szabályozni a gördülékeny indításért). Tehát a lehetséges módok:
1. Az előző havi Házelnök (ahogy nagyjából eddig is volt)
2. Az Elnök által kijelölt ember (természetesen csak kongatag lehet, ezt már megszavaztuk)
3. Bárki, aki időben vállalja (a tervezetben szereplő javaslat)
4. A legtöbb kongresszusi medállal rendelkező képviselő (Mikrobi javaslata)
5. Más (konkrét javaslatokat kérnék, pl. a fenti sorrendben az illető akadályoztatása esetén)
Javaslom szeminek, írja ki szavazásra!
"2. Az Elnök által kijelölt ember (természetesen csak kongatag lehet, ezt már megszavaztuk)"
Elvileg nagyon jó megoldás.
"3. Bárki, aki időben vállalja (a tervezetben szereplő javaslat)"
Legyen bárki a képviselők közül, akit a konga jelöl és a legtöbb szavazatot kapja a konga részéről. Ez nagyon bizalom kérdése.
U.i. Kérek minden tisztelt képviselőtársat, hogy a továbbiakban is csendben szavazati fegyelmet és tisztességes magatartást szeretnék személyeskedés és fikázás nélkül. Köszönöm!
baramis figyelmébe: nem tudja a konga megválasztani azt, aki majd a körlevelet indítja, hisz' nincs még körlevél, ahol tudnánk kommunikálni! (Az egész cirkusz nem lenne, ha annak idején a játék készítői gondolnak a kommunikációra. Lett egy hamvába holt cset, egy nagy-nehezen kialakult üzenőfal, ahol bírnak barátok, párttársak és századtagok üzenni egymásnak, de kongresszus nem.)
1. Aki Házelnök az adott ciklusban, az mindenképp induljon következő választáson is (biztos befutó helyen). Ez esetben legalább el tudná indítani az ORG-ból a körlevelet mindenképp.
2. Ha a Házelnök nem indul (biztos befutó helyen), akkor a ciklus utolsó hetében vegye át a tisztségét (azaz az ORG-ot) a helyettese (olyan helyettese legyen, aki biztosan indul befutó helyen).
3. Ha sem az elnök, sem a helyettese nem várható következő ciklusban képviselőként, akkor a Kongresszus szavazzon meg valakit "ügyvivő levél-indító"-nak (nem picit hangzik h*lyén, elismerem) a következő ciklusra.
Esetleg lehetne, hogy olyan jelentkezzen aspiránsként Konga elnöknek, aki biztosan érkezik a következő ciklusban is. Azért ez elég kiszámítható (ritka kivételektől eltekintve, ha 5. helyen lévő párt kiesik a top5-ből).
Pláne, hogy a Konga elnökének továbbra is mindössze annyi a feladata és felelőssége, hogy elindítja a levelet. Ez egy kiszámítható feladatkör.
baramis - minden OK, mi is épp agyalunk. Figyelj, ennyi
DoA - macerás. Jó lenne olyan szabályt alkotni, amely minden körülmények közt alkalmazható, nem feltételezi, hogy az előző konga tagja/elnöke indul a köv. körben is. (Erre javasoltam a sorrendet) Pláne ciklus utolsó napjaiban megszavaztatni a kongával körlevélben ki legyen a köv. elnök... Szóval nekem macerásnak tűnik.
Igaz. Mindenképpen macerás, belátom.
És ahhoz mit szólnátok, ha kihasználnánk azt az átmeneti állapotot, amikor már megvannak az eredmények, de még nincs következő Kongresszus? Hatalmas személyi változások általában nincsenek, így bizalmi alapon (amennyiben a regnáló házelnök nem jutna be ismét) valakit meg tud bízni a Ház a levélindítással (úgyis ORG-ból indul).
Mert, voltaképp ez egy kivételes eset, amire rá kell húzni valamit.
A másik kivétel a "nem volt előző konga eltörlés miatt" történet.
Az ORG ilyenkor is ott van valakinél, feltételezhetően a legutóbbi elnöknél. Ha korábban bizalmat kapott, úgy gondolom, az eltörlés utáni első parlamentnek is lehet ideiglenes elnöke (levélindítója). Már persze, ha bejut. Ha nem, akkor nincs mit tenni, erre az esetre fel kell kérni a kormány első emberét, ő biztos pont, és levelet indítani meg lehet kérni. Elindul a levél, ott a képviselők választanak új házelnököt, ő megkapja az ORG-ot, indít egy ilyen "csak képviselőknek" levelet.
Tehát kb. ott tartunk, amit én is javasoltam:
1. Előző Házelnök (vagy megbízottja)
2. Ha ő nem (felsorolt okok miatt, v. egyszerűen nem vállalja), akkor az Elnök embere
3: Ha nincs elnök (hülye, stb.), nincs embere: Mikrobi ötlete
Kérdés, hogy hol akadhat el az információ?
Teljesen rendben van.
Akkor akad el, ha a nem újrázó házelnök nem adja át az ORG-ot senkinek.
1. tiszta sor
2. többeket érzékenyen érint (konga szuverenitása, elnyomása, antidemokratikus)
3. Ki fogja nézegetni a medálok számát, és mi van, ha egyezik, esetleg az illető nem szeretné vállalni, és a második sem, és a harmadik épp RL miatt nem elérhető, stb? Papíron jó ötlet.
Én még mindig azt mondom, ha a Házelnök nem lesz tagja a következő Parlamentnek, akkor ezt jelentse be időben, és a konga válasszon valakit levélindítónak. Valaki csak elvállalja.
S kérem szavazzatok: Érvényesítjük e Házszabálynak ezt az irományt https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit?usp=sharing
Mikor? Ha nincs senkinél (nem elérhető) az ORG, akkor ticket, megkapja az állam, egy ilyen helyzetben nincs legitim tulajdonosa. Kinek adja oda? Ez a kérdés van GTopi felsorolásában. Ott 2-es pont, ami járható. Ez egy egészen különleges eset. Ha nincs Hivatalos Konga Körlevél, akkor illegitim bármilyen szavazás. Függetlenül attól, hogy valaki jó szándékkal elindít egy körlevelet olyan résztvevőkkel, akikkel jónak látja. Ez csak egy felesleges konfliktus melegágya, ha már demokráciát gondolunk játszani, akkor muszáj betartani annak konzervatív szabályait is.
Amennyiben nem volt előző Házelnök (eltörlés miatt, vagy kilépett, AP-t váltott, akármi), akkor nincs az a képviselő, aki hivatalos levelet indíthatna. Akár szimpatikus az illető, akár nem.
Én így gondolom. Marad az éppen regnáló kormány megbízottja (jelen esetben az MHP képviselője, Zoleeka van/lenne ilyen szerepkörben).
A Házszabály korábbi részeit elfogadta az akkori Kongresszus, ne nevezzük már holmi irománynak, k.balint megdolgozott vele lelkiismeretesen.
----
Házszabály: IGEN
Minek kellett oda az a szó? Lekicsinylően leszóltad, én pedig elmondtam, mi erről a véleményem. Semmi belekötés nem volt.
Amit most elfogadunk, azt is leszólhatja majd 2 hét múlva egy másik konga, mondván, hogy ez csak valami iromány, és szavazzunk róla, különben nem tekintjük szabályzatnak. Holott most meg veled együtt GTopi, noname, baramis, Kheodum foglalkozott vele jobban.
Túlbeszéltük.
Nemmel szavazok a házszabalyra. A kormány ne legyen tagja a körlevélnek.
Akkor rosszul értelmeztem, tévedtem. Ennek örülök.
Kérem estig szavazzon mindenki a Házszabályra.
https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit?usp=sharing
En is a ket korlevel partjan vagyok.
A hazszabaly tobbi reszevel egyet tudok erteni.
Két körlevél megoldást támogatom.
Így NEM a szavazatom.
Szintén a két körlevél pártján vagyok, mivel ez a megoldás eddig jól működőnek tűnik.
Egy konga+elnök+kormány körlevél a gördülékeny kommunikációért és egy csak a kongának, a külső befolyástól mentes megbeszélésekre/vitákra.
A házszabály tervezet többi része rendben van, de egyelőre nemmel szavazok rá.
Egy kis statisztika az eddigi kongaaktivitásról:
Konga körlevél (37 fő)
Legalább egyszer hozzászólók:
szemi
GTopi
Szempy
HUpakolas kishuga Luci Ewing
Mikrobi
Zoleeka
Gyapszi
Defender of Ascalon
Soma2266
baramis
nonameemanon
Kheodum
Zotmund
economisto
szpalika
Lormancs
fonok15
37 főből 17 fő megszólaló = 46%
******************
Konga és kormány körlevél (44 fő)
Legalább egyszer hozzászólók:
Weisz Manfred Huba
GTopi
HUpakolas kishuga Luci Ewing
Soma2266
wwenigma
Defender of Ascalon
Zoleeka
szemi
SzasZiii
economisto
Mikrobi
Szempy
baramis
Zotmund
Domv
WasssDorong
heroine17
Soma2266
Boliviano
szpalika
Nerico
JOGAR00
szekely ostor
Kheodum
Lormancs
nonameemanon
44 főből 26 fő megszólaló = 59%
******************
Nem is olyan rossz arány, és ezt a gittet elég lesz egyszer alaposan megrágni hogy megelőzzük a későbbi sűrű gittrágásokat.
Sajnálom, az a 18 fő, aki EGYÁLTALÁN nem szólalt meg eddig, az csak elrakja a medállal járó 5 goldot, és benyom néha az ingame szavazáson, ha épp itt van? Vagy az a jó, ha nincs "gittrágás"?
Persze egyesek "konga-droidokat" emlegetnek, ami számomra sértő, de úgy látszik, sajnos ez a realitás...
___
A Házszabály új változatára: IGEN
Két körlevél és új szabály: igen
Annak pedig aki sokallja a két körlevelet vagy nem szeret körlevelekbe sem írni sem olvasni, nem kötelező újra kongatagnak indulnia. Jelenleg nem is esélyes hogy következő hónapban lesz konga.
Mondjuk gyanús hogy a két hónapnyi tesztüzem után veszni hagynának annyi fejlesztést a játékban, vissza fognak még térni a terepek kisebb-nagyobb módosítással. 🙂
Akkor - ha már eddig néma voltál - mesélj a nagyon fontos dolgokról amikkel meg lehetne változtatni a jelenlegi helyzetet. Rajtad múlik eMagyarország jövője!
Minek számolnánk újra, nem szóltál semmilyen "nagyon fontos dolgokról", így marad a "haszontalan" kongaszabályzat megvitatása. Persze csak annak aki érdemesnek tartja hozzászólni, ha már egyszer kongatagnak választották.
Van már konga elnöke, elindítja az új kormánytagokat belevéve.
Lehetőség szerint minél hamarabb.
Igen, szemi, igazad van. A másik körlevél maradhat úgy, ahogy van, hacsak az új elnök másképp nem szeretné.
Az új elnök máris célkeresztbe került. Egykori támogatói, pártjának támogatói máris bábnak, puccsistának, árulónak tekintik, a pártját csicskának.
A konga - véleményem szerint - kiadhatna erről valamilyen nyilatkozatot közlönyben. Én a magam részéről legitimnek tartom, szabályos választáson győzött, megérdemel egy esélyt, és türelmet, bármennyire is furcsa (és önellentmondó) ez az előállt helyzet.
Majd ezt ne sokára jelezze az elnök a konga elnökének, a jó levél indítása érdekében.
A házszabályról a szavazás 24 órája még fut?
Csicsaival mi történt?
Na mi a szavazás eredménye?
Igen, a Konga Elnökét illeti meg a feladat, várjuk meg őt, és remélhetőleg ez kimegy majd hivatalos Konga Közlönyben is.
Momentán tényleg ez a legfontosabb kérdés?! Inkább próbáljuk eldönteni, indítsunk-e puccsot és adjuk-e a hatalmat economistónak, akinek nem lesz sokkal több hatalma, mint egy megválasztott és nehezen impícselető elnöknek, vagy vessük oda az országot a románoknak vagy Hupakolasnak!
Odakinn megy egy másik vita - itt bent pedig már rég lezárult egy szavazás.
A Kongresszus Elnökét, kérem, összegezze és hivatalosan tájékoztassa a közösséget.
Mikrobi - a kongának van feladata, te is, én is, többiek is elmondtuk a véleményünket, ez a normál ügymenet, nem befolyásolja a puccs körüli vitát. Talán nem ez a legfontosabb teendőnk, viszont ezen kvázi már túlvagyunk, csak summázni kell és kihirdetni.
Na, mi lett?
Ő egy aktív tag volt.
Bármi is, remélem, minden rendben.
Kérek minden képviselőt: vagy így, vagy úgy - SZAVAZZON!
3 kilépő képviselővel 37 szavazatunk van. Éljetek a képviselői joggal, aki úgy érzi, indokolni sem kell, csak voksolni: IGEN vagy NEM.
Mutassuk meg, hogy van Kongresszus!
Azt várhatod.
Nálunk már csak Szabi nem szavazott.
Az viszont érdekes, hogy Luciék nem nagyon tudják eldönteni, mit is akarnak, holott ők adták az elnököt. Höhö, Luci le-karigerizte éheslót, azért ez eredmény, bárki megmondhass(!)a.
A 10 fős nép frakcióból 1 fő szavazott. Bátrak.
Mit ugattok civil kutyák? Mindenki tudja mit akar! És nem karigeriztem le egeslivat, ertelmezd amit írtam neki
Hopp, vajon erre mit lép az érvényben lévő házirend alapján a Házelnök?
Az, hogy a képviselőtársunk nem tud helyesen írni, az nem gond.
Viszont:
5/d pont 1 bekezdés szerint tilos: "Más pártok, századok, játékosok körlevélben történő minősítése, szidalmazása Erre büntit megállapítani. (Van bünti, lent részletezi)"
Egy "Ejnye, kérem, a puccstámogató puccsista képviselőtársat, ne szidalmazzon rivális pártokat, képviselőket!" bizonyára megfelelő lesz.
Köszönöm.
Akkor te is kapod a büntetést kutya, mert eléggé becsmereltel minket és a NÉPet!
Mit becsméreltem?
Te ugyanakkor továbbra is acsarkodsz, ez már akkor a második. Gratulálok!
Legalább a párttársadra hallgass.
"Az viszont érdekes, hogy Luciék nem nagyon tudják eldönteni, mit is akarnak, holott ők adták az elnököt. Höhö, Luci le-karigerizte éheslót, azért ez eredmény, bárki megmondhass(!)a.
A 10 fős nép frakcióból 1 fő szavazott. Bátrak."
Most megismételted. Ebben mi a becsmérlés?
A te pártod, a te vezetéseddel spammelt más pártokat azzal, hogy puccsisták. Ehhez képest te most puccs-párti vagy, miközben az elnököt is ti adtátok. Tagadod?
A nép frakció 10 fős. Ő is spammelt más pártokat puccsistázással, most pedig 1 fő mert/tudott/akart szavazni impeachment ügyben. Ebben mi a becsmérlés? És igen, nagyon bátor a nép frakció ezzel az 1 fővel, miközben ahhoz volt elég bátor, hogy más pártokat spammeljen, tagjait toborozza, pártjukat szidalmazva.
Nagyon jól rátapintott a lényegre Mikrobi: levélkampányban voltak jók.
Ez még mindig 2:0
Az pedig, hogy levélen kívül összeszólalkoztál te, a puccs-párti azzal az éheslóval, aki meg puccs-ellenes, hát, szerintem, érdekes, üde színfolt.
Miért is lennék puccs párti? Bizonyítsd és nem lesz 2:0 ide!
tilos: "Más pártok, századok, játékosok körlevélben történő minősítése, szidalmazása
Batornak nevezted gúnyosan tehát minositetted őket
Jujj, gúnyosan bátornak neveztem azokat, akik valójában éppen, hogy nem mertek még egy picike véleményt sem mondani egy ország sorsáról döntő szavazáson. Hát tényleg.😃
Puccsnak drukkoltál, puccs tervét örömmel fogadtad, támogattad.
Hm?
Tehát minositetted őket.
WassDorong diktatúrajat támogatnám mert ő jó vezető.
Miért, te minek neveznéd? Ja, igen, te valami ilyen "ugatsz kutya" szintű jellemzést adnál arról, hogy a korábban "semleges"-kedős párt, a legnagyobb frakció, most egy fontos kérdésben összesen 1 fővel képviseltette magát a döntéshozatalban.
Nos, tehát támogatod a diktatúrát.
Nincs ezzel probléma, végre felvállaltad a valódi véleményedet a demokráciáról.
Köszönjük.
Ha megsértettem volna bárkit azzal, hogy - némi pikírtsággal - hiányoltam a véleményét egy demokratikus törvényszavazáson, amelyik az ország sorsáról hivatott dönteni - bocsánatot kérek.
Gyáva vagy te ahhoz rozsdás!
Mondanám, hogy "ez igen, Luci" - de nyilván, amilyen érzékeny vagy kizárólag mások kommentjeire, gúnyolódásnak vennéd. Kértek a többiek is, párttársad is, hogy próbálj meg kulturáltabban megnyilvánulni, legalább rájuk hallgathatnál, ha már a Kongresszust nem tiszteled.
A felindultságodat sem érteni, hiszen számotokra kedvező eredmény született, elbukott az impeachment. Csak 17 képviselő nem szavazott, ez már önmagában arra vezetett, hogy a törvény javaslat eredménytelen legyen.
Pontosítok - a kilépések és játékelhagyás után 32 képviselő volt jogosult szavazni (+1 fő).
Nem volt összesítve az új házszabály szavazása a két körlevéllel, ha jól látom, de gyorsan átfutottam és elvileg el lett fogadva ez a verzió:
https://docs.google.com/document/d/1CunFVz-8irggkY79CsGfwVwBNvrKbvj93Edy0_K7GNM/edit
Igazam van?
A csak kongás körlevelet az org-ról kéne indítani, ha jól látom, de a kormánytagokat is tartalmazó körlevélt ki indítja? Szerintem nincsen definiálva.
Mivel most kicsit megbonyolítja az eredményt az, hogy nem tudjuk biztosan hány képviselő lesz, de nem szeretném a barátjelölésekkel megvárni a hivatalos eredményt, ezért felgyorsítva a folyamatokat, mivel nálam vannak az org belépési adatai szemi mellett, ezért bejelölöm a potenciálisan bejutottakat.
Köszönjük.
Kérdeztük, hogy lefutott-e a 24 órás hétvégi szavazás (kb. 1 hét alatt), nem lett összesítve.
Igen, szerintem is el lett fogadva. Mehet publikba, elegendő lesz hozzá pár sor, megvitattuk, itt-ott módosítottuk, elfogadtuk, ezentúl kérjük, a képviselők és a kongresszus elnöke ehhez viszonyuljon.
A két levél is mehet ki a közlönyben linken.
Az org indíthatja majd a 2 levelet, mindenképp várjuk meg a végleges eredményt, plato logikája már csavart néhányszor a valóságon.